Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Pojedynek Drwal vs. Khalidov walką wieczoru KSW 29 w Krakowie

Po wielu latach nieudanych prób zestawienia pojedynku dwóch czołowych zawodników europejskiego MMA oczekiwane starcie Mameda Khalidova (29-4-2, 11 KO, 17 Sub) z Tomaszem Drwalem (21-4-1, 12 KO, 6 Sub) stanie się wreszcie faktem na KSW 29, 6 grudnia w Krakowie.

Dwaj czołowi polscy wojownicy skrzyżują rękawice w walce wieczoru wydarzenia, które odbędzie się w największej hali sportowo-widowiskowej w Polsce – Kraków Arenie.

Gdy Khalidov i Drwal byli jeszcze aspirującymi, ale już wybijającymi się zawodnikami MMA, ich pojedynek był bliski realizacji, a nawet ogłoszony w 2007 roku na lokalnej gali w Poznaniu. Niestety, wtedy kontuzja barku „Goryla” wyeliminowała go z występu.

Później przez wiele lat starcie nie było możliwe, ponieważ obaj walczyli dla różnych organizacji. Khalidov konsekwentnie budował swój status supergwiazdy MMA, rozbijając kolejnych rywali na galach KSW, podczas gdy Drwal jako pierwszy krajowy zawodnik trafił do konkurencyjnej amerykańskiej organizacji UFC. Zawodnik z Nowego Targu stoczył w niej sześć pojedynków i jak na razie żaden reprezentant Polski nie zbliżył się do tego wyniku.

Po powrocie Drwala do startów w kraju, Federacja KSW wielokrotnie próbowała doprowadzić do jego pojedynku z Khalidovem, jednak za każdym razem strony nie potrafiły dojść do porozumienia w sprawie ewentualnego kontraktu.

Pojedynek legend w klatce KSW 29 w Krakowie ostatecznie wyjaśni kto jest lepszy, ale również czyje występy bardziej elektryzują fanów mieszanych sztuk walki. Khalidova i Drwala łączą nie tylko znakomite sportowe sukcesy na międzynarodowych i krajowych arenach, ale również porywający styl walki.

Dość powiedzieć, że na pięćdziesiąt zawodowych wygranych obu zawodników, aż czterdzieści-sześć kończyło się przed czasem. Olsztynianin częściej kończył rywali w parterze – siedemnaście razy, natomiast Drwal ma na koncie więcej nokautów – dwanaście.

Pojedynek wieczoru KSW 29, to nie jedyne niezwykle wyczekiwane starcie krakowskiego wydarzenia. W drugiej głównej walce gali najsilniejszy zawodnik MMA na świecie Mariusz Pudzianowski skrzyżuje rękawice z mistrzem olimpijskim w judo Pawłem Nastulą. Oprócz tego kibice zobaczą też swojego ulubieńca Michała Materlę w kolejnej obronie mistrzowskiego pasa KSW w wadze średniej.

Gala KSW 29 będzie w całości dostępna w systemie PPV m.in. na platformie Cyfrowego Polsatu oraz na www.kswtv.com.

Oficjalna informacja KSW

Opublikowano: 2014-10-21

Komentarze

av

No w końcu! :D Konkretne zestawienie!!! Obawiam się, że akurat w tej walce Mamed może mieć mniej zwolenników niż Drwal.

av

Niech Drwal zniszczy tego typa i zakończy to dziwne show!

av

mamed pojdzie siedzieć cbs w tym glowa. drwal wygra przez ko. albo przegra na punkty. wreszcie ksw zrozumialo , ze niema co się obrazac na zawodnikow . teraz jeszcze kita , i grabowski i pasternak bo cos cicho o tym one fc.

av

Nooo nareszcie

av

mam nadzieje ze drwal wygra puzniej zdobedzie pas od materli a nie jak to bywa w ksw zaraz beda rewanz chcieli

av

tomek musi tylko uważać na szybkie i niekonwencjonalne rozwiązania mameda w parterze i bedzie dobrze

av

Wreszcie!Choć Tomek ma jedynie szanse w stójce bo w parterze-wiadomo....

av

nic mnie to nie obchodzi, kiedy wreszcie zakontraktuja bazylaka?

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również