Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Profesjonalna Liga 12. Paweł Sieczkowski rywalem Gerarda Lindera

profesjonalna-liga-12-pawel-sieczkowski-rywalem-gerarda-lindera

Oficjalna informacja organizatorów: Wiemy już kim Gerard Linder zmierzy się podczas Profesjonalnej Ligi MMA 12. Naprzeciwko mistrza świata w kickboxingu na gali PLMMA 12 "Black Dragon", która odbędzie się w klubie "Klimat" w Bielsku-Białej, stanie 20-letni Paweł Sieczkiewicz z Gladiatora Siedlce. Pojedynek będzie toczyć się w formule MMA i będzie walką wieczoru.

Dla 37-letniego Lindera będzie to trzeci pojedynek w Mieszanych Sztukach Walki (MMA). Obie wcześniejsze walki wygrał w świetnym stylu. W pierwszej pokonał na punkty walecznego Przemysława Dobiałę z Poznania, a w drugiej znokautował Hindusa, Jatindera Ghera. W kickboxingu wywalczył niemal wszystko, włącznie z tytułem mistrza świata organizacji WKN. W ostatniej walce na słynnej gali Biggers Better na oczach całej Europy pokonał Taja, Sanera Benpheta, który był mistrzem Muay Thai na słynnym Lumpinee Stadium, co jest cenniejsze od jakiegokolwiek tytułu mistrza świata. Polski zawodnik po dramatycznym boju udowodnił swoją wyższość.

Teraz Lindera czeka wcale nie łatwiejsze zadanie. Sieczkiewicz to mistrz Polski w kickboxingu. Zdobywał ten tytuł w kategorii Juniorów i Kadetów. Jest bardzo utalentowany i wielu trenerów widzi w nim przyszłościowego zawodnika. Wygrał kilkadziesiąt walk i był pokonany tylko kilka razy. Jego trenerem jest Andrzej Wasilewski, ale Paweł ćwiczy także w Warszawie w klubie Akademia Gorila, gdzie szlifuje parterowe techniki Jiu-Jitsu i zapasy, użyteczne w MMA.

Gerard nie zamierza kończyć kariery w swoim bazowym sporcie, ale chce walczyć w MMA z klasowymi rywalami.

- Rozmawialiśmy z kilkoma potencjalnymi przeciwnikami. Bardzo poważnie brana była kandydatura niepokonanego Portugalczyka, Artura Lemosa z rekordem czterech wygranych walk. Ten wariant zaproponowała nam grupa managerska World Of Profit. Braliśmy pod uwagę rywala z Litwy, ale uznaliśmy, że jest za słaby. Sieczkiewicz był bardziej zdecydowany i chciał tej walki bez namysłu, dlatego tym razem wyjdę naprzeciw niego. Z Lemosem spotkam się najprawdopodobniej w sierpniu i będzie to po Taju Sanerze najpoważniejsze wyzwanie w mojej karierze. Teraz zapraszam na moją walkę z młodym Sieczkiewiczem, który tak jak ja wywodzi się z Kickboxingu i to jest jak starcie doświadczenia z młodością na nowym uniwersalnym polu jakim jest MMA - powiedziałGerard Linder o walce i rywalu.

- Ja wiem kim jest Gerard i znam jego osiągnięcia w kickboxingu. Nie wiem czy wygrałbym z nim w jego i mojej ulubionej dyscyplinie, ale MMA otwiera nowe pole i dla niego i dla mnie. Tu jesteśmy równi, mimo, że on już dwa razy wygrał a ja będę debiutował. Sporo czasu ostatnio poświęciłem na MMA i chcę iść w tym kierunku. Będzie to dla mnie wyzwanie, ale nie obawiam się. Jestem młodszy, zdeterminowany i sporo umiem. Chcę to pokazać z najlepszymi a Gerard bez wątpienia jest kimś w sportach walki. Wiem, że będzie walczył u siebie, ale to dla mnie bez znaczenia. W klatce zostaniemy tylko my dwaj - mówi młody ambitny fighter z Siedlec, Paweł Sieczkiewicz.

Kibiców już dziś zapraszamy na to wydarzenie w Bielsku-Białej w klubie "Klimat" przy ulicy Mostowej 5 przy Centrum Handlowym "Sfera". Początek walk o godzinie 19.00.

W ramach Profesjonalnej Ligi MMA 12 "Black-Dragon" można będzie obejrzeć 9 zawodowych walk MMA i po raz pierwszy w Bielsku-Białej odbędą się one w oktagonalnej klatce. Wśród walczących jest spora grupa miejscowych zawodników jednego z najlepszych polskich klubów Berkserkers Team Bielsko-Biała a także kilku z regionu. Warto przyjść i im kibicować. Po gali klub "Klimat" zaprasza fanów na imprezę taneczną, a w trakcie gali także będą atrakcyjne pokazy.

Opublikowano: 2013-02-28

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również