Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Profesjonalna Liga MMA 4 Nowy Wiśnicz - Relacja

profesjonalna-liga-mma-4-nowy-wisnicz-relacja

Kolejna odsłona Profesjonalnej Ligi MMA miała miejsce w bardzo malowniczym miejscu jakim jest XIV wieczny zamek w Nowym Wiśniczu. Arena zmagań i trybuny były ustawione pod gołym niebem, w obrębie murów fortecy i bezpośrednio u stop zamku. Taka lokalizacja, oświetlenie zabytkowych budynków i bardzo bliski kontakt publiczności z zawodnikami  nadała imprezie wyjątkowy klimat. Mimo iż pogoda nie rozpieszczała i do ostatniej chwili organizatorzy obawiali się opadów, to publiczność dopisała i mogła się cieszyć bardzo udaną galą profesjonalnego MMA W przerwach miedzy walkami publiczność mogła się podziwiać występy artystyczne i walki średniowiecznych wojów, ewentualnie posilić się lub ugasić pragnienie w zamkowej restauracji.

Pomijając walkę wieczoru wszystkie pojedynki zakończyły się przed czasem. Niestety w dniu zawodów organizatorzy otrzymali informację, że nie pojawi się przeciwnik Krystiana Kopytowskiego. Ostatecznie do walki z obiecującym osiemnastolatkiem stanął dzielnie Dariusz Gąsiorowski. Krystian pokazał, że warto przyglądać się jego karierze i bardzo efektownie rozprawił się z przeciwnikiem w 17 sekund.

Chyba w kategorii niespodzianki trzeba przyjąć porażkę Piotra Niedzielki, który popełnił jeden błąd i przegrał wydawałoby się wygraną walkę. Jego przeciwnikowi trzeba pogratulować zimnej krwi i umiejętności wykorzystania każdej szansy.

Zwieńczeniem wieczoru była walka Tymoteusz Świątek  vs. Serobyan Grochyav toczona w morderczym tempie na pełnym dystansie. Cała impreza która odbywał się pod hasłem: „Zjednoczenie” trzeba uznać za sukces sportowy i organizacyjny miejscowych animatorów MMA. Trzeba wyjaśnić, że hasło „Zjednoczenie” miało podkreślić nawiązanie ścisłej współpracy pomiędzy Profesjonalną Ligą MMA i Coloseum MMA.

Życzymy powodzenia i kolejnych udanych gal MMA. Poniżej relacja z walk.

Piotr Niedzielko (3-3-1) vs. Sebastian Rewera (1-1)

Walka rozpoczyna się od zdecydowanych ataków Niedzielki, który jest rozluźniony i kilka razy trafia rękami swojego przeciwnika. Na początku drugiej minuty mamy klincz i zawodnicy lądują w parterze. Rewera jest w dosiadzie i musi się bronić przed solidnym G&P zawodnika Okniński Team. Szybko oddaje plecy i wyraźnie przegrywa. Ciosy zza pleców i próby dyszenia. Wydaje się, że zakończenie walki to kwestia sekund. Wreszcie zawodnikowi z Rzeszowa udaje się przetoczyć, obaj starają się wstać, Niedzielko się potyka, upada na plecy, Rewera dopada go pod siatką i kilkoma ciosami z góry kończy walkę przez TKO. Zdecydował  jeden błąd Niedzielki.

Patryk Rogóż (2-0) vs. Dominik Miękina (0-2)

Rogóż szybko wchodzi w nogi i efektownie sprowadza przeciwnika do parteru gdzie stara się uzyskać dosiad, bez powodzenia. Miękina próbuje gilotyny. Patryk ma pozycję boczną i gdy przeciwnik stara się obrócić i wstać  zmienia pozycję, zapina Anakondę i po chwili Dominik musi odklepać.

Paweł Zegar (1-0) vs. Ariel Bobko (0-1)

Zegar w odpowiedzi na zamachowy przeciwnika wchodzi w nogi i ląduje w półgardzie. Bobko próbuje zapiąć gilotynę . Paweł przechodzi do bocznej, potem łatwo zyskuje dosiad. Rozbija przeciwnika z góry, który szybko oddaje plecy i daje się "udusić". Szybkie, zdecydowane zwycięstwo Pawła. Zaraz po wyjściu z octagonu Zegar przypadkowo rozbija szklaną nagrodę jaką odebrał za zwycięstwo. Jesteśmy pewni, że to na szczęście.

Dawid Wolny (1-0) vs. Karol Czaja (1-1)

Szybka wymiana ciosów w stójce, klincz i mamy parter. Wolny ma pozycję boczną, szybko przechodzi do dosiadu, próbuje rozbijać przeciwnika, który odpycha się od siatki i przetacza go na plecy. Czaja jest w gardzie z góry, zadaje kilka ciosów i daje się przetoczyć do dosiadu. Z chwile ucieka i ponownie jest w gardzie Dawida, który skręca się do balachy i jest po walce.

Piotr Kalenik (3-0) vs. Paweł Krzeszowiec (0-1)

Krzeszowiec próbuje pojedynczych ciosów i niskich kopnięć i trafia. Gdy zaczyna się rozpędzać i wyprowadza szybkie kombinacje Kalenik klinczuje i sprowadza walkę do parteru. Z półgardy szybko przechodzi do dosiadu. Kilka mocnych ciosów z góry i Paweł oddaje plecy. Piotr spokojnie pracuje nad duszeniem, które dopina w połowie drugiej minuty walki.

Krystian Kopytowski (3-0) vs. Dariusz Gąsiorowski (?-?)

Kilka luźnych ciosów Krystiana, jeden cios Gosiąrowskiego i Kopytowski schodzi do nóg przeciwnika, efektowne  wyniesienie i blisko 250 kg z hukiem ląduje na macie. (Publiczność w tym momencie jęknęła) Zawodnik Okniński Team Warszawa staje nad przeciwnikiem, wyprowadza  serię bardzo silnych ciosów i Darek odklepuje. Najszybsza walka wieczory za nami.

Walka wieczoru:

Tymoteusz Świątek vs. Serobyan'a Grochya

Początek pierwszej rundy to pojedyncze, rozpoznawcze ciosy i kopnięcia z obu stron. Wreszcie Świątek klinczuje i zakłada gilotynę, wydaje się, że walka się może za chwile skończyć. Polak nie jest w stanie „udusić” przeciwnika, który obala o wyrywa głowę krótka walka o pozycje w parterze i zawodniak z Bochni ma pozycje boczną, obija kolanami i próbuje zapiąć duszenia trójkątne rękami. Bez powodzenia. Groczaya podnosi walkę. Tymoteusz kolejny raz zapina gilotynę. Obaj padają. Sędzia jest gotów do przerwania walki, ale Serobyan wydaje się być całkowicie „gilotynodpornym”. Wstaje z przeciwnikiem, który ma zapięta gilotynę. Koniec pierwszej rundy.

W drugiej Serobyan zaczyna efektowną obrotówką, ale nie trafia. Mamy trochę boksu i kopnięc. Polak trafia coraz częściej i zyskuje przewagę, spycha przeciwnika do siatki tam rozbija go kolanami, próbuje  duszeń, dosiadu i balachy. Walka jest toczona w niesamowitym tempie i obaj są bardzo zmęczeni. Groczya ucieka z balachy i zapina gilotynę, której nie ma siły utrzymać. Tymoteusz ma dosiad i głowę przeciwnika pod siatka, ale nie ma sił by go dobić. Runda się kończy i obaj nie sa w stanie dojść do własnych narożników.

Początek trzeciej rundy to tradycyjnie stójka i wymiana pojedynczych ciosów. Polak rozbija przeciwnika kolanami i po raz kolejny próbuje gilotyny. Mamy parter. Świątek jest z góry w pozycji bocznej potem ma dosiad i podejmuje ostatni a próbę zakończenia walki przed czasem. Bez powodzenia. Wygrywa jednogłośnie na punkty.    

Wkrótce zapraszamy na filmy z walk.

Wyniki walk:

70 kg.Sebastain Rewera pok. Piotra Niedzielko przez TKO w 1 rundzie (3.56)
77 kg. Patryk Rogoz pok. Dominika Miękinę przez poddanie (anaconda) w 1 rundzie (0.56 )
77 kg. Paweł Zegar pok. Ariela Bobko przez poddanie (mata leo) w 1 rundzie (1:50)
84 kg. Dawid Wolny pok.ł Karola Czaję przez poddanie (balacha) w 1 rundzie (2:17 )
93 kg. Piotr Kalenik pok. Pawła Krzeszowca przez poddanie (mata leo) w 1 rundzie (1:08)
+93 kg. Krystian Kopytowski pok. Dariusza Gąsiorowskiego przez TKO w 1 rundzie (0:17 )
62 kg Tymoteusz Świątek pok. Serobyan'a Grochya przez decyzję

 POLEK

Opublikowano: 2012-09-02

Komentarze

av

Gratulacje, świetnie skopiowany materiał z MMARocks.pl

Chyba wypadało by zapytać o zgodę wcześniej i podać kto jest autorem relacji ?

Pzdr

av

A po czym wnosisz, że materiał został skopiowany kolego/kolezanko.
Byłem, widziałem i napisałem. Ja jestem autorem relacji.
Jeśli masz odwagę stawiac takie zarzuty, to nie rób tego anonimowo.
Przedstaw się i wtedy pogadamy.

av

Brawo to dla MMAnia za dobrą relację i fajne filmy z PL MMA 4.
Jak widać MMARocks na godną konkurencję i bardzo dobrze. Dobra konkurencja daje szansę na wysoki poziom zamieszczanych materiałów ale jak widać nie zawsze idzie to w parze z rzetelnością komentujących (jak pokazał Brawo powyżej)

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również