Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Profesjonalna Liga MMA 9 w Chełmie. Wyniki i relacja na żywo

profesjonalna-liga-mma-9-w-chelmie-wyniki-i-relacja-na-zywo

To był bardzo zacny, sobotni (24 listopada 2012) wieczór z MMA w Chełmie. Nasz reporter nagrywający pojedynki przeżył nienawiść tłumu, zawodnicy dali niezłe show. Profesjonalna Liga MMA to bez dwóch zdań jeden z najbardziej perspektywicznych projektów polskiego MMA. Dodajmy jeszcze, że w pięściarskim pojedynku wieczoru II Gali Sportów Walki Łukasz Maciec pokonał sędziowską decyzją Węgra Laszlo Fazekasa i został młodzieżowym mistrzem federacji WBF w kategorii półśredniej.

godz. 19:30. Na zakończenie chełmskiej PLMMA obejrzeliśmy dynamiczny i wciągający pojedynek Michała Pasternaka z Adrianem Rosińskim. W pierwszej rundzie Rosiński kombinował z duszeniem rękoma, ale nie utrzymał go. Pasternak znalazł się w dosiadzie, spróbował balachy. Nie wystraczyło mu już jednak czasu na zakończenie walki przed czasem. Co się odwlecze to nie uciecze. W drugim straciu szybka balacha Pasternaka, zawodnika klubu Okniński MMA, zmusiła już Rosińskiego do odklepania poddania.

godz. 19:19. Rafał Bryczek rzucił się z impetem na Pawła Krzeszowca i nie stracił go ani razu przez prawie dwie minuty walki. Masa ciosów spadła na głowę Krzeszowca, aż wreszcie padł na matę. Tam jeszcze Bryczek zaakcentował swoją przewagę kilkoma uderzeniami. Było po wszystkim. Na zdjęciu chwila ogłoszenia oficjalnego werdyktu po tej walce.

godz. 19:12. Włodawa rządzi! Marcin Bartosik pokazał to, z czego włodawscy wojownicy słyną najbardziej, czyli świetne zapasy. Szybko wywrócił Jarosława Banaszkiewicza i w parterze zasypał rywala ciosami. Sędziujący ten bój nasz wielki talent MMA Krzysztof Jotko przerwał pojedynek. I słusznie, bo Bartosik miał miażdżącą przewagę.

godz. 19:06. Nie ma nawet co sie nad tym rozpisywać. Marcin Płonka najpierw - po zejściu do parteru - próbował dźwigni. Nie wyszło, natomiast trójkąt nogami udał mu się już bezbłędnie. Karol Szawłowski nie miał wyjścia i po blisko trzech minutach pierwszej rundy musiał odklepać. Dobra walka.

godz. 19:01. Nie mniej zacięty pojedynek od tych w ringu toczy reporter MMAnii.pl, który nagrywa pojedynki. Właśnie pojawił sie pomysł, żeby rzucać w niego jabłkami albo jajkami, bo ponoć widok zasłania. Robi się gorąco ;-)

godz. 18:58. Lom Dagaev pokonał Bartosza Boguszka niejednogłośną decyzją sędziów i to werdykt najlepiej oddający to, co działo się w ringu. Silniejszym i znacznie mocniej bijącym wojownikiem był pochodzący z Czeczenii Dagaev, jednak w parterze znacznie lepiej prezentował się Boguszek i - choćby w drugiej rundzie - zanotował efektowne obalenie. Co w ostatecznym rozrachunku nie dało mu jednak zwycięstwa.

godz. 18:36. Długo to nie trwało. W pierwszym, profesjonalnym pojedynku MMA podczas gali Tymoteusz Świątek już w 8 sekundzie znokautował Kamila Selwę. Czyli kolejne, błyskawiczne KO na zawodach PLMMA. Wyglądało to dość dramatycznie, Selwa długo bowiem nie podnosił się z maty. Wszystko jednak skończyło się dla niego dobrze dobrze. Świątek odniósł kolejne, szóste, zawodowe zwycięstwo.

godz. 18:26. O tym musimy wspomnieć: - Duszenie mataleo, czyli duszenie lwa, z Brazylii się to wywodzi - wyjaśnił Mirek Okniński. Można?

godz. 18:24. Przed nami pokazowa walka MMA. Zobaczymy w niej Kamila Łebkowskiego i Huberta Szymajdę. A wszystko po to, żeby Mirosław Okniński mógł niewtajemniczonym objaśnić zasady, na jakich walczą zawodnicy. Tego chyba opisywać nikomu nie musimy, no to sobie popatrzymy.

godz. 18:15. Sportowcem roku w Chełmie została wicemistrzyni Europy juniorek Karolina Krawczyk, siostra Katarzyny. Oczywiście: zapasy! Gratulacje.

godz. 18:13. Drugie miejsce w plebiscycie na najpopularnijeszgo sportowca Chełma zajęła zapaśniczka, Katarzyna Krawczyk. Brawo!

godz. 18:10. Dariusz Kucharski (zapasy, Gryf Chełm) najpopularniejszym trenerem w Chełmie - właśnie się dowiedzieliśmy.

godz. 18:05. Na razie trwa jeszcze oficjalna prezentacja zawodników oraz oficjalne otwarcie gali. Czyli wciąż czekamy :-)

godz. 17:18. Jesteśmy w Chełmie na II Gali Sportów Walki, podczas której zobaczymy 6 walk w ramach Profesjonalnej Ligi MMA. I na nie właśnie czekamy. Na razie oglądamy amatorskie pojedynki w boksie.

Wniki Profesjonalnej Ligi MMA 9:

 • 93 kg.: Michał Pasternak pok. Adriana Rosińskiego przez poddanie (balacha), 2. runda (0:48)
 • 84 kg.: Robert Bryczek pok. Pawła Krzeszowca przez TKO (ciosy w stójce i parterze), 1. runda (1:39)
 • 77 kg.: Marcin Bartosik pok. Jarosława Banaszkiewicza przez TKO (ciosy w parterze), 1. runda (0:46)
 • 77 kg.: Marcin Płonka pok. Karola Szałowskiego przez poddanie (duszenie trójkątne nogami), 1. runda (2:54)
 • 70 kg.: Lom Dagaev pok. Bartosza Boguszka niejednogłośną decyzją sędziów
 • 66 kg.: Tymoteusz Świątek pok. Kamila Selwę przez KO (lewy prosty), 1. runda (0:08)

Boks amatorski:

 • 54 kg.: Karolina Michalczuk pok. Weronikę Kalouskową jednogłośną decyzją sędziów po 4. rundach

Boks zawodowy.

Walka wieczoru:

 • O pas młodzieżowego mistrza federacji WBF (67 kg.): Łukasz "Gruby" Maciec pok. Laszlo Fazekasa sędziowską decyzją (80-72)

Jacan & Polek z Chełma

Opublikowano: 2012-11-25

Komentarze

av

Pasternak nie jest czasem z Copacabany Kielce ?

av

Jest z Copacabany Kielce gdzie trenuje na co dzień ale jego menadżerem został Mirosław Okniński dlatego reprezentuje barwy tego klubu

av

Kuswa ten z lewej to chyba zaginiony brat blizniak Bezelaka?

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również