Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Profesjonalna Liga MMA. Jesienią walka Kułak vs. Chmielewski?

profesjonalna-liga-mma-jesienia-walka-kulak-vs-chmielewski

Szefowie Profesjonalnej Ligi MMA przymierzają się do zorganizowania bardzo ciekawego pojedynku w kategorii średniej. Mieliby zmierzyć się w nim dwaj świetnie znani m.in. z gal KSW wojownicy: Antoni Chmielewski (25-11 MMA) i Krzysztof Kułak (26-14-2 MMA) - dowiedział się portal MMAnia.pl.

Faktycznie, jest taki pomysł. Pracujemy nad tym - potwierdza Mirosław Okniński, właściciel PLMMA.

Walka jest wstępnie planowana na jeśień tego roku, być może podczas gali Profesjonalnej Ligi w Częstochowie, gdzie "Model" prowadzi własny klub.

Czy rzeczywiście zobaczymy ten bój, zależy m.in. od tego czy Chmielewski 12 kwietnia 2014 wygra na PLMMA 31 EXTRA z Arkadiuszem Żabą (8-3 MMA) oraz jak ostatecznie potoczą się losy Kułaka, który po powrocie startów po okresie leczenia długiej, przewlekłej kontuzji wygrał dwie walki na galach Celtic Gladiator i dwa razy przegrał na imprezach KSW: z Piotrem Strusem oraz Abu Azaitarem.

Przypomnijmy, że obaj zawodnicy większość swoich sukcesów odnosili walcząc dla KSW. Chmielewski, który niedawno w debiucie w PLMMA przegrał z Bartoszem Fabińskim przez niezdolność do dalszej walki (choć sam twierdzi, że decyzja o niedopuszczeniu go do kontynuowania pojedynku była dyskusyjna), wygrał dwa turnieje zorganizowane przez tę federację: podczas KSW 2 i KSW 3.

Natomiast Kułak w 2010 roku, przed wspomnianym okresem mierzenia się z urazem kręgosłupa, po zwycięstwie nad Vitorem Nobregą, zdobył mistrzowski pas KSW w wadze średniej.

Gdyby udało się ostatecznie doprowadzić do potyczki Kułak vs. Chmielewski, byłoby to jedno z ciekawszych wydarzeń w polskim MMA w 2014 roku.

Obaj panowie już raz ze sobą walczyli. W maju 2005 roku, na Olimp MMA Sport 2, decyzją sędziów wygrał Antoni Chmielewski. Te galę, podobnie jak teraz PLMMA, organizował Mirosław Okniński.

TUBA

Opublikowano: 2014-04-02

Komentarze

av

brawo plmma i ksw bo chyba się dogadali co do wymiany zawodnikow.

av

tak wymiany dalo ksw mirkowi okninskiemu antka chmielewskiedo i kulaka a plmma tez im podsyła zawodnikow . to jest gest dobrej woli ze strony wlodazy ksw . ale trzeba być w temacie.

av

wymiany?

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również