Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Przed UFC 142. Tomasz Drwal dla MMAnia.pl: kibicuję Belfortowi

przed-ufc-142-tomasz-drwal-dla-mmania-pl-kibicuje-belfortowi

- Nie mam żalu do Palharesa. „Przeciągnął” mi nogę, ale zrobił to z powodu złych doświadczeń, wyniesionych z wcześniejszych pojedynków. Spotkaliśmy się później, przybiliśmy piątki. Między nami wszystko jest ok – mówi MMAnii.pl jeden z najlepszych polskich wojowników, zawodnik walczący m.in dla UFC, Tomasz Drwal.

Z Drwalem rozmawialiśmy o zbliżającej się gali UFC 142. Przede wszystkim dlatego, że wystąpi na niej Rousimar Palhares, z którym nasz zawodnik przegrał podczas UFC 111, w marcu 2010 roku.

- Takie właśnie jest MMA. Zaskakujące i nieprzewidywalne. Pośliznąłem się podczas tamtego pojedynku i było po wszystkim – wspomina Drwal (19-4-1).

Polak nie jest, wbrew pozorom, negatywnie nastawiony do dawnego przeciwnika. Choć miał po walce z nim pewne, zdrowotne kłopoty. Palhares za długo przytrzymał dźwignię i Drwal, który odklepywał poddanie, doznał przez to kontuzji. Za swoje zachowanie Brazylijczyk został ukarany później 90-dniowym zawieszeniem.

- Za to, co się wtedy stało, nie winię Palharesa. Przecież nie wchodzimy do Oktagonu grać w tenisa. To bardziej sędzia się zagapił – opowiada polski wojownik. – Poza tym nic poważnego mi się nie stało, miałem tylko zerwaną torebkę stawową. Trochę pokulałem i w końcu wszystko wróciło do normy. Jakiś czas później mieliśmy okazję spotkać się z Palharesem, przybiliśmy piątki. Między nami wszystko jest ok.

Drwal broni się przed typowaniem wyników walk, które odbędą się podczas UFC 142. Podkreśla, że tego nie lubi, bo w MMA niczego nie można być pewnym. Nie wskaże więc zwycięzcy w boju Palhares vs. Mike Massenzio, a także w walce wieczoru Jose Aldo vs. Chad Mendes. 

- Gdy zawodnicy są tak znakomicie wyszkoleni, jak ci dwaj, nie ma faworyta. O zwycięstwie decydują drobiazgi, łut szczęścia - mówi Drwal.

I dodaje, iż do jednego może się przyznać: będzie kibicował Vitorowi Belfortowi w pojedynku z Anthonym Johnsonem.

- Wychowałem się na walkach Belforta, śledziłem jego karierę – opowiada Polak. – Dlatego chciałbym, żeby wygrał.

A kiedy samego „Gorillę” zobaczymy znów w Oktagonie?

- Prowadzę negocjacje z federacją MMA Attack. Na przełomie stycznie i lutego 2012 wszystko powinno być jasne – zapowiada Tomasz Drwal.

JAM

Fot.: Paweł Polkowski (MMAnia.pl)

>>> ROZPISKA UFC 142 <<<

Opublikowano: 2012-01-10

Komentarze

av

Dobry wywiad :)

av

Sie czyta... :-)

av

tomek jest najlepszy

av

Jak dla mnie to najbardziej niedoceniany nasz zawodnik MMA. pisze sie u nas o soszynskim, ze jedyny polak w UFC, ze gwiazda... Ostatnio tylko on tam walczyl, ale to drwal zrobil nam dobra reklame i bez niego byalaby wielka kicha. Fajnie zeby faktycznie walczyl np w kwietniu w katowicach, w Spodku.

av

I ja też! Ukłony panie Tomku! Soszynski to przy panu przecietniak

av

Waaaaaaaaaar belfort!

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również