Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


PUBLICYSTYKA. Blog Jurasa z Betsafe.com (o politykach): Gardzę wami

publicystyka-blog-jurasa-z-betsafe-com-o-politykach-gardze-wami

Kolejny, mocny blog Łukasza Jurasa Jurkowskiego. Tym razem Juras rozjeżdża polityków:

W środę na Facebooku dopadł mnie reportaż z TVN Warszawa o sekcji Judo warszawskiej Gwardii. Od jakiegoś czasu wiadomo jest wszem i wobec, że tereny, na których położone są obiekty sportowe tego klubu poszły pod młotek, aby jedna z developerskich firm położyła na nich swoją łapę. Najpierw zaorali boisko piłkarskie, potem wygonili zapaśników i bokserów z budynku, gdzie trenowali. Powodem miał być spadający tynk, który miał być śmiertelnie niebezpieczny dla użytkowników. Tak się składa, że często miałem okazję tam trenować jeszcze kilka lat temu. Tynk i wszechobecny grzyb sypał się na głowę już wtedy. Nie przeszkadzało to nam wtedy trenować. Ciężko trenować. Zamknięte boisko, zamknięty budynek kilku sekcji… ostał się jeszcze jeden bastion sportu przy Racławickiej. Hala Judo. Tynk się nie sypie, więc trzeba było znaleźć inny sposób, aby pozbyć się niechcianych gości. Wyłączmy im ogrzewanie i wodę. Niby awaria, niby naprawione, ale dalej na macie szron, a toalety zamknięte. Czy judocy w popłochu uciekali z maty, która przez lata wytrenowała mistrzów Świata i Europy? Nie! Grube skarpetki, bluzy pod judogi, czapki na głowę i jazda.

(...) Podobna sytuacja dopadła sekcję Zapasów Legii Warszawa. Agencja Mienia Wojskowego już dawno postawiła krzyżyk na terenach przy Fortach Bema. Lepiej spieniężyć niż utrzymywać. I tak od kilkunastu miesięcy jedna z najbardziej zasłużonych sekcji Zapasów w Polsce, która wychowała mistrzów olimpijskich w osobach Andrzeja Wrońskiego i Włodzimierza Zawadzkiego, trenuje na macie bez ogrzewania, prądu i wody… sami zakupili agregat, który dostarczał garstkę potrzebnej do oświetlenia energii, a o wodzie można w sumie zapomnieć. Mało tego. Ktoś niedawno im ten agregat ukradł. Mam nadzieje, że uda się namierzyć jegomościa i surowo ukarać. Jakim trzeba być pazernym chujem. Chcecie zapoznać się z sytuacją warszawskich zapaśników? Odszukajcie jeden z Fight Raportów. Byliśmy tam z kamerą Orange Sport.

Gardzę wami politycy. Od prawa do lewa. Od samorządów po samą górę.

(...) Polecam zatem spojrzeć w lustro panowie i panie politycy, aby odpowiedzieć sobie, czy zrobiliście wszystko aby młodzi sportowcy mieli szansę rozwoju. Charakter?  Wam tego charakteru zabrakło w momencie doczłapania się do państwowego koryta. Przez lata sport był naszą jedyna wizytówką na świecie. Poza osobą papieża Jana Pawła II i Lecha Wałęsy, to Boniek i inni byli z naszym dzikim krajem kojarzeni. Nie wasze ustawy i inne polityczne duperele. Zabierzecie nam sportowców… zatracicie to. Kończę, bo jestem po prostu wkurwiony.

Cały blog TUTAJ, na betsafe.com

Opublikowano: 2014-01-25

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również