Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Randy Couture: z UFC nie łączy mnie kompletnie nic

randy-couture-z-ufc-nie-laczy-mnie-kompletnie-nic

Jeden z najbardziej znanych byłych zawodników MMA, a dziś trenerów Randy Couture (19-11, 6 KO) wypowiedział się na temat tego, jakie stosunki łączą go dziś z federacją UFC. W przeszłości Couture popadł w konflikt z federacją UFC, której nie podobał się sposób działania byłego zawodnika MMA w stosunku do byłego pracodawcy.

Couture był pięciokrotnym mistrzem federacji UFC, jednak jego współpraca z tą organizacją nie układała się najlepiej. Amerykanin dwukrotnie zapowiadał zakończenie zawodowej kariery, jednak później wycofywał się z ogłoszonej wcześniej decyzji. Coture nie ukrywał, że podczas negocjacji z federacją UFC wielokrotnie domagał się sporych pieniędzy za przedłużenie kontraktu, co nie podobało się organizacji. Ostatecznie popularny "The Natural" definitywnie zakończył zawodniczą karierę po gali UFC 129, na której został znokautowany kopnięciem frontalnym przez Lyoto Machidę.  

Stosunki Randy'ego Couturne z federacją UFC jeszcze bardziej się zagniły w 2013 roku, kiedy to po 20 miesiącach nieobecności w klatce podpisał on kontrakt z telewizją Spike TV. Umowa przewidywała, że Couture obejmie posadę trenera podczas kręcenia programu “Fight Master”, który jest związany z organizacją Bellator i miał być konkurencją dla programu federacji UFC.

Z UFC nie mam żadnych stosunków i nic mnie z tą organizacją nie łączy. Nasza relacja praktycznie żadna. Działania tej firmy nie są moją sprawą. Ja zajmuje się swoją własną firmą i na tym się skupiam, a oni maja swoje sprawy - powiedział mmajunky.com Couture.

Randy Couture twierdzi, że kompletnie nie rozumie konfliktu, jaki powstał pomiędzy nim, a UFC z inicjatywy prezesa tej organizacji Dana White. Zdaniem Couture zarzuty White, który sugerował, że były mistrz UFC zachował się bardzo nieelegancko ponieważ  jego zdaniem związał się z Bellatorem są bezpodstawne. Znany dziś z ekranów kinowych hitów trener MMA twierdzi, że nigdy nie podpisał żadnego kontraktu z Bellatorem i nigdy z tą organizacją nic go nie łączyło.

Zgodziłem się pracować dla telewizji Spike TV i tyle. Ta cała retoryka Dana White prowadziła do tego, aby położyć mnie do łóżka z Bellatorem. Byłem może na czterech galach organizacji Bellator w całym moim życiu. Nie mam w tej organizacji żadnej pozycji. Ja pracuję dla Spike TV. Nie pracuję dla Bellatora. To po prostu wyszło, że pierwszy program jaki zrobiła telewizja Spike, przy którym pracowałem był ostatecznie związany z organizacją Bellator - powiedział Couture.

Finał turnieju rozgrywanego w ramach programu "Fight Master", w którym rolę trenera jednego z teamów pełnił Couture odbył się na jednej z gal organizacji Bellator.

Autor: Łukasz Głowacki/Razor (BoxingNews.pl)

Opublikowano: 2014-12-29

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również