Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Rashad Evans i Ryan Bader chcą walczyć na UFC 192

rashad-evans-i-ryan-bader-chca-walczyc-na-ufc-192

Były mistrz UFC Rashad Evans (19-3-1 MMA, 14-3-1 UFC) i Ryan Bader (19-4 MMA, 12-4 UFC) są zainteresowani stoczeniem wspólnego pojedynku. Poinformował o tym, w programie "UFC Tonight" Ariel Helwani. Do walki mogłoby dojść podczas UFC 192, która zsotała zaplanowana na 3 października 2015 w Toyota Center w Houston.

Bader, były świetny zapaśnik i zwycięzca “The Ultimate Fighter,” od pewnego czasu przymierza się do walki o mistrzowski pa. Zasadniczo, po czterech kolejnych zwyciestwach, w tym nad Philem Davisem i Ovince'em St. Preux, zaszczyt ten w pełni mu się należy.

Tym bardziej, że 32-letni Amerykani był już bardzo bliski stoczenia boju z obecnym mistrzem Danielem Cormierem. Obaj panowie mieli skrzyżować rękawice na czerwcowej UFC Fight Night 68, jednak Cormier ostatecznie zastąpił Jona Jonesa w potyczce z Anthony Johnsonem i wywalczył wakujący tytuł mistrza wagi półciężkiej UFC.

Bader zaś, na ewentualną możliwość starcia z czempionem, będzie musiał jeszcze chwilę poczekać. I ten czas oczekiwania chce wykorzystać na pojedynek z powracającym po długiej przerwie do Oktagonu weteranem MMA.

Rashad Evans, który nie walczył od listopada 2013, miał znów wejść do klatki na początku 2015 roku. Ale nie wszedł. Z powodu odnawiającej się kontuzji kolana rekonwalescencja 35-letniego wojownika znacznie się przedłużyła.

Teraz okazało się, że  "Sugar", o ile w najbliższej przyszłości nie wydarzy się już nic nieoczekiwanego, będzie mógł wkroczyć do Oktagonu w październiku 2015. Tak przynajmniej sam zapowiada. I od dawna rozgłasza, że najchętniej zmierzyłby się włąśnie z Ryanem Baderem, który jest w ostatnim czasie - dodajmy - najbardziej pożądana postacią przez wszystkich czołowych wojowników kategorii półciężkiej w UFC.

Przypomnijmy, że 35-letni Evans przechodził ostatnio rehabilitację po zabiegu rekonstrukcji więzadła krzyżowego kolana, które przytrafiło mu się w czasie przygotowań do nieodbytej ostatecznie walki z obecnym mistrzem Ultimate Fighting Championship Danielem Cormierem na UFC 170.

Potem w planach był jeszcze bój na UFC Fight Night 61 z Gloverem Teixeirą, ale do niego niedoszło ostatecznie z powodu zdrowotnych kłopotów, które dla odmiany przytrafiły się Brazylijczykowi.

Jakby tego wszystkiego było mało na początku tego roku okazało się, że organizm Evansa (19-3-1 MMA, 14-3-1 UFC), mogącego pochwalić się dwoma zwycięstwami w dwóch ostatnich walkach: nad Danem Hendersonem i Chaelem Sonnenem, odrzucił przeszczep.

I dlatego były mistrz UFC w wadze półciężkiej, po kolejnym zabiegu, znów przeżywał trudny okres powrotu do pełnej sprawności.

Dodajmy, że podobne kłopoty, jak te które spotkały Evansa, dopadły także byłego czempiona Ultimate Fighting Championship w wadze koguciej Dominicka Cruza, który z powodu kłopotów z kolanem nie walczył przez trzy lata.

JAM

Opublikowano: 2015-07-02

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również