Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Rousimar Palhares podpisał kontrakt z World Series of Fighting

rousimar-palhares-podpisal-kontrakt-z-world-series-of-fighting

Rousimar Palhares (15-5 MMA, 8-4 UFC), po dwóch miesiącach tułaczki, znalazł wreszcie swoją nową przystań. Wyrzucony z UFC, kontrowersyjny wojownik wylądował w organizacji Raya Sefo, World Series of Fighting.

Przypomnijmy: Dana White, występując po UFC Fight Night 29 w jednym z telewizyjnych programów oznajmił, że Brazylijczyk zostaje wyrzucony z największej federacji MMA na świecie.

Przy okazji White podkreślił, że w jego organizacji nie ma miejsca dla zawodników zachowujących się niezgodnie z zasadami i przypomniał przypadek, gdy pozbawiony kontraktu za uderzenie rywla po końcowym gongu został Paul Daley.

Rousimar Palhares podczas październikowej UFC Fight Night 29 zrobił to, co trzy lata temu w pojedynku z Tomaszem Drwalem. Brazylijczyk poddał dźwignią na staw skokowy Mike'a Pierce'a. A ponieważ innych poddań na gali w Barueri nie było, "Toquinho" mógł liczyć na dodatkowe 50 tys. dolarów za swoje zwycięstwo.

Mógł liczyć, ale żadnego bonusu nie dostał. Tak jak w 2010 roku, w boju z Polakiem, tak i teraz - mimo wyraźnego działania sędziego - Palhares nie zaprzestał ciągnięcia techniki, przez co naraził Pierce'a - tak jak kiedyś Drwala - na poważną kontuzję.

Po boju z Drwalem nałożono na niego 90-dniową dyskwalifikację. W październiku tego roku na dobre stracił pracę w UFC. Od tamtej pory 33-letni Brazylijczyk, który na początku 2013 zaliczył także dopingową wpadkę, miał poważne kłopoty ze znalezieniem nowego pracodawcy. Jego kontrowersyjność i nieobliczalność wydawały się przeszkodami nie do pokania.

Aż wreszcie znalazł się jeden odważny, który zaryzykował zatrydnienie Palharesa, czyli wspomniany Ray Sefo. Debiut "Toquinho" w WSOF planowany jest na marzec 2014.

WOJ

Opublikowano: 2013-11-26

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również