Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Roy Nelson zdyskwalifikowany za kopnięcie sędziego McCarthego

roy-nelson-zdyskwalifikowany-za-kopniecie-sedziego-mccarthego

Roy Nelson został zdyskwalifikowany przez Brazyliską Komisję ds. MMA (STJDMMA) na dziewięć miesięcy i ukarany grzywną w wysokości 24 tys. dolarów za skandaliczne wybryk, jakiego dopuścił się po UFC Fight Night 95, która 24 września 2016 odbyła się w Brazylii. 40-letni "Big Country" może uzyskać zmniejszenie wyroku (sześć miesięcy zawieszenia oraz 13,7 tys. dol. do zapłacenia) jeśli do 31 grudnia tego roku zwoła konferencję prasową, podczas której oficjalnie wyrazi skruche i przeprosi za swoje zachowanie.

Roy Nelson - przypomnijmy - podczas UFC Fight Night 95 kopnął niedługo po znokautowaniu "Bigfoota" Silvy arbitra, Johna McCarthego.

Gdy sędzia był jeszcze pochylony nad leżącym na ziemią, nieprzytomnym Brazylijczykiem, "Big Country" zaszedł go od tyłu i kopnął w d...

A wszystko to na oczach kamer i widzów śledzących to wydarzenia z trybun oraz przed telewizorami.

Nelson (22-13 MMA, 9-9 UFC) tłumaczył potem, że zachował się tak pod wpływem swoich uczuć i emocji, które pojawiły się u niego tuż po pojedynku. Słynący z charakterystycznej postury Amerykanin nie mógł bowiem darować znanemu arbitrowi, że ten - zamiast przerwać bój zaraz po tym, jak Silva runął na ziemię po potężnym prawym Nelsona - dopuścił do niepotrzebnego (zdaniem amerykańskiego wojownika) obijania leżącego jak kłoda na ziemi "Bigfoota".

Nelson, choć potem przeprosił za ten incydent sędziego, nie wycofał się jednak ze swojego stanowiska w całej tej sprawie. Z jednej strony wyraził żal i skruchę z powodu swego postępku, z drugiej jednak przekonywał do swoich racji. I stwierdził, że zna się oraz lubi z Slvą, dlatego niepotrzebne bicie Brazylijczyka po twarzy sprawiło mu wiele niepotrzebnego bólu.

JAM

Oto atak, za który został zdyskwallifikowany Roy Nelson:

Opublikowano: 2016-11-17

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również