Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Róża Gumienna i Veronika Cmarova na gali FEN 6 „Showtime”

roza-gumienna-i-veronika-cmarova-na-gali-fen-6-showtime

W międzynarodowej walce na zasadach K-1, 6 marca 2015, we wrocławskiej hali "Orbita", zmierzą się dwie, niezwykle utalentowane i urodziwe zawodniczki: srebrna medalistka mistrzostw świata juniorów WAKO i brązowa medalistka ME Veronika Cmarova ze Słowacji oraz polska mistrzyni świata Róża Gumienna z Wrocławia.

Veronika Cmarova ma 20 lat i reprezentuje klub Guard Kosice. W 2012 roku zdobyła srebrny medal mistrzostw świata juniorów WAKO i brązowy medal mistrzostw świata w tureckiej Antalyi, w 2012 roku, w formule full-contact.

W 2014 zaistniała w seniorskiej rywalizacji K-1 Rules, zdobywając brązowy medal i odbierając go w hiszpańskim Bilbao, obok samej Róży Gumiennej, która także wywalczyła to trofeum.

Młodziutką, utalentowaną Słowaczkę pokonała tylko mistrzyni z Włoch, Caterina Curro. W tym samym 2014 roku potwierdziła swój techniczny kunszt tytułem mistrzyni Europy formuły kick-light i brązowym medalem Pucharu Świata. Jej amatorski dorobek to 39 wygranych walk w 51 pojedynkach. Na zawodowej arenie ma 3 stoczone pojedynki i wszystkie trzy wygrała. Za 2014 rok uznana została za Najlepszą Zawodniczkę Kickboxingu na Słowacji. Wyprzedziła nawet swoją starszą o trzy lata siostrę Lucię Cmarovą.

25-letnia Róża Gumienna, trenująca pod okiem doświadczonego trenera Tomasza Skrzypka, to amatorska mistrzyni świata w formule low-Kick z 2013 roku. Tytuł zdobyła podczas MŚ WAKO w Sao Paulo w Brazylii. Ma też na koncie dwukrotne zdobycie Pucharu Świata w Kickboxingu w formułach Low-Kick i K-1 Rules.

W 2014 roku wrocławianka zdobyła brązowy medal ME w hiszpańskim Bilbao, stając się jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek. Warto wspomnieć także o tytule mistrzyni Polski K-1 Rules w maju 2014 roku we Wrocławiu, zdobytym w tej samej hali "Orbita", gdzie odbędzie się gala FEN 6. Polka na zawodowej arenie stoczyła dwa pojedynki. W 2013 roku pokonała Aleksandrę Piasecką i Białorusinkę, Ekaterinę Verigo.

Podtrzymujemy promocję walk kickboxingu i stawiamy na kobiece pojedynki. Tym razem przedstawimy szerokiej publiczności dwie utytułowane i piękne kobiety, z których każda chce wygrać i pokazać się z jak najlepszej strony. Chcemy zadać kłam opiniom, iż walczące kobiety to nie jest estetyczny widok. Do tej pory walki kobiet były jednymi z najlepszych na szych galach i chcemy, by tak się stało w przypadku walki Veroniki i Róży - zaznaczył Paweł Jóźwiak, prezes organizacji, a Rafał Sawicki, wiceprezes FEN dodał: Ten pojedynek spełnia wszelkie standardy sportowe. Obie są bardzo utytułowane. Róża jest najlepsza w Polsce, a Veronika na Słowacji. Obie niedawno zdobyły brązowe medale mistrzostw Europy. Teraz czas na zawodową konfrontację.

Oficjalna informacja organizatorów

Opublikowano: 2015-02-06

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również