Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Sajewski był zawieszony przez UFC za niesłuszne podejrzenie o doping

sajewski-byl-zawieszony-przez-ufc-za-niesluszne-podejrzenie-o-doping

Łukasz Sajewski (13-1 MMA, 0-1 UFC) 7 lipca 2016 na gali UFC Fight Night 90 stoczy drugą walkę w UFC, a jego rywalem będzie Gilbert Burns (10-1 MMA, 3-1 UFC). "Wookie" walczył ostatnio bardzo rzadko, ale w pewnym stopniu wynikało to z przyczyn od niego niezależnych. Po porażce z Heinem w próbkach moich badań antydopingowych pojawiły się niedozwolone substancje. Zostałem zawieszony, ale na szczęście sprawa została wyjaśniona - zdradził Sajewski w rozmowie z portalem polsatsport.pl.

Oto fragment wywiadu, w którym polski wojownik opowiada o całej sprawie:

W ostatnim czasie walczysz niezwykle rzadko. W ciągu dwóch lat stoczyłeś tylko dwa pojedynki. Nie do końca wszystko było w porządku z Twoim zdrowiem, ale nie masz wrażenia, że jednak dało się trochę uniknąć tych urazów?

Oczywiście, że w pewnym stopniu też mieliśmy na to wpływ, ale przecież nadal uczę się swojego organizmu. Miejmy nadzieję, że współpraca z fizjologiem sportu znacznie poprawi moją świadomość. Aczkolwiek jest jeszcze sprawa, o której istnieniu do tej pory wiedziało tylko moje najbliższe otoczenie. Po porażce z Nickiem Heinem chcieliśmy szybko wrócić do gry i celowaliśmy w październikową galę w Dublinie. Niestety, w próbkach badań antydopingowych pojawiły się niedozwolone substancje, a wyniki były pozytywne. Zostałem zawieszony do momentu wyjaśnienia całej sprawy. Po kilku tygodniach otrzymaliśmy informację, że laboratorium popełniło jakiś błąd, a wynik został zweryfikowany na negatywny. Gdyby nie zamieszanie z badaniami pewnie miałbym na swoim koncie już dwa pojedynki w UFC.

Wiesz o jaką zakazaną substancję chodziło?

Dostałem tylko informację, że coś poszło nie tak i do wyjaśnienia moje występy zostają zawieszone. Od strony formalnej dokładnie nie wiedziałem jak wszystko przebiegało, ale na szczęście po dwóch miesiącach sprawa została wyjaśniona. Szkoda, że w tamtym momencie karta walk gali w Dublinie była już zamknięta...

Cały wywiad z Łukaszem Sajewskim na stronie polsatsport.pl.

Opublikowano: 2016-06-30

Komentarze

av

cale to ufc to mafia p1drolona
tylko kasa sie liczy
hallmanna pewnie tez tak poustawiali tylko ze do konca komus zalezalo na tym zeby nie wystepowal

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również