Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Sakakibara o bojach weteranów i walce Wanderlei Silva vs. Fedor

sakakibara-o-bojach-weteranow-i-walce-wanderlei-silva-vs-fedor

Nobuyuki Sakakibara, były szef legendarnej PRIDE i właściciel nowej organizacji Rizin Fighting Federation, był niedawno w Brazylii. Japończyk wpadł tam na galę Jungle Fight, po której udzielił kilku ciekawych wywiadów. Zdradził w nich m.in. kolejne plany Rizin na najbliższy czas i opowiedział o szczegółach poszukiwań rywala dla największej gwiazdy swojej federacji, Fedora Emelianenki.

Chcemy organizować do czterech imprez rocznie. W 2016 planujemy dwie gale w sierpniu i dwie w grudniu. Naszym celem jest gromadzenie zawodników z całego świata, aby mogli uczestniczyć oni w czymś w rodzaju wielkiej Grand Prix w MMA. Myślimy także o wprowadzeniu rywalizacji weteranów, czyli o stworzeniu specjalnych dywizji dla fighterów mających więcej niż 45 lat. Ken Shamrock wyraził już zainteresowanie udziałem w podobnym przedsięwzięciu - wyjaśnił Sakakibara.

Szef Rizin ma świadomość, że czeka go niełatwe zadanie. Elita zawodników MMA występuje bowiem teraz w UFC. Japoński menedżer ma jednak pewność, że poradzi sobie z tym kłopotem:

Mam głęboki szacunek dla UFC, Dany White'a i braci Fertitta. Ale chcę zrobić coś innego i dużo od nich lepiej, by jeszcze bardziej wzmocnić MMA.

O zbliżających się dwóch najbliższych widowiskach, zaplanowanych na okołosylwestrowy okres 2015 roku, Sakakibara powiedział tak:

Podczas tej i innych gal Rizin walki będą toczyły się w ringu, ale w zupełnie innym niż dotychczas używane w MMA. Wydarzenia zaplanowane na 29 i 31 grudnia będą się od siebie różniły, mam też nadzieję że druga cześć imprezy bardzo wszystkich zaskoczy. Na te dwa dni planujemy razem około 26 walk.

Największą gwiazdą debiutanckiego widowiska Rizin ma być Fedor Emelianenko, który wciąż jeszcze nie poznał nazwiska swojego rywala. Czy będzie nim np. Mariusz Pudzianowski, czy ktoś zupełnie inny, dowiemy się w ciągu najbliższych dziesięciu dni. Sakakibara wyjawił też, że wcale nie Rosjanin był brany pierwotnie pod uwagę jako postać nr 1 tegorocznej gali.

Myśleliśmy o Wanderleiu Silvie i Cro Copie jako głównych gwiazdach imprezy, ale zdecydowaliśmy się na Fedora, bo nie ma on innych zobowiązań kontraktowych. Japońska publiczność byłaby oczywiście podekscytowana gdyby to właśnie Silva zawalczył teraz z Fedorem Emelianenko, ale Wanderlei wciąż jest związany umową z UFC. Jeśli tylko uda mu się z niej wyplątać, natychmiast do niego zadzwonimy - tłumaczy szef Rizin.

JAM

Opublikowano: 2015-10-28

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również