Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Sergei Lascenko jedną z gwiazd King of Kings WGP w Gdańsku

sergei-lascenko-jedna-z-gwiazd-king-of-kings-wgp-w-gdansku

Mistrz Ukrainy i uczestnik wielu światowych imprez, 27-letni zawodnik kickboxingu i Muay Thai, Sergei Lascenko będzie kolejnym uczestnikiem czteroosobowego turnieju wagi ciężkiej, jaki odbędzie podczas gali King Of Kings World GP 2014 w Gdańsku. Impreza będzie mieć miejsce w hali Ergo Arena Gdańskk-Sopot, w dniu 17. października 2014 i będzie najważniejszą światową imprezą kickboxingu w tym terminie.

Lascenko, mimo młodego wciąż wieku, to uczestnik wielu światowych imprez kickboxingu. Był mistrzem Ukrainy w Muay Thai IFMA i dwukrotnie zdobywał Puchar Ukrainy. Na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich w 2008 roku w koreańskim Busan zdobył brązowy medal. W 2009 roku został mistrzem Europ,y a na zawodowej drodze doszedł do finału polskiej edycji turnieju K-1 World Grand Prix w Łodzi, przegrywając tylko z samym Zabitem Samedovem.

Walczył na ringach Japonii i innych krajów. W 2011 roku został triumfatorem całego cyklu SuperKombat World GP 2011, pokonując Ismaela Londta. W finale W 2012 roku pokonał Rico Verhoevena – aktualnego mistrza Glory. W 2013 roku, w przedostatnim pojedynku, uporał się z polskim weteranem Muay Thai Tomaszem Nowakiem.

Lascenko zaczynał karierę w klubie Captain Odessa, potem reprezentował holenderski Mike's Gym, skąd trafił do legendarnego klubu Chakuriki i nie mniej legendarnego trenera Toma Harincka. Lascenko ma 31 wygranch walk i 12 porażek. Obok Tomasza Szczepkowskiego z Warszawy, Ukrainiec uchodzić będzie za kandydata do zwycięstwa w HW Grand Prix.

Bilety w cenach: 45, 60, 80, 100 i 300 zł są już w sprzedaży w kasie hali ERGO ARENA oraz poprzez sieć www.eBilet.pl i www.eventim.pl.

Oficjalna informacja organizatorów

Opublikowano: 2014-08-22

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również