Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Shane Carwin: wracam jesienią. Jego rywal to Daniel Cormier?

shane-carwin-wracam-jesienia-jego-rywal-to-daniel-cormier

Shane Carwin (12-2 MMA, 4-2 UFC), który po walce w czerwcu ubiegłego roku z Juniorem Do Santosem zajął się leczeniem odnawiających się kontuzji, m.in. szyi, wyjaśnił na blogu, na swojej oficjalnej stronie, że czas rehabilitacji powoli się kończy. I, zgodnie z tym co zapowiadał wcześniej, w połowie 2012 r. powinien być w pełni gotów do powrotu.

Dlatego poprosił Joe Silvę, matchmakera UFC, by ten zorganizował mu pierwszy pojedynek już wczesną jesienią tego roku. Czy przeciwnikiem Carwina będzie Daniel Cormier?

Oto co m.in. napisał Carwin:

"Nikt nigdy nie potrzebuje kontuzji, to oczywiste. Mnie jednak czas poświęcony na poprawianie zdrowia bardzo się przydał. Samo to, że jest się dobrym zapaśnikiem z ciężkimi rękoma nie wystarcza jeszcze, by zostać mistrzem świata. Gdy wrócę, zobaczycie odrodzonego i bardzo głodnego sukcesów wojownika. Raczej nie boję się o to, że lekka nadwaga oraz zrzucanie zbędnych funtów mogą wywołać u mnie kłopoty z sercem, nic nie powstrzyma mnie przed powrotem na szczyt. Zobaczycie więc starego, dobrego Shane'a naładowanego nową energią. Prawda jest taka, że kocham walczyć.

Myślę, że w pełni sił będę za trzy-cztery miesiące. Już teraz jednak czuję się w stu procentach odbudowany. Mam wrażenie, jakbym był młodsza wersją samego siebie. UFC powinno coś zmienić w rękawicach, bo w innym przypadku moi rywale będą kompletnie porozbijani".

Powrót Shane'a Carwina oznacza kolejne wzmocnienie i tak nieźle obsadzonej wagi ciężkiej w Ultimate Fighting Championship.

Ostatnio chęć walki z Carwinem wyraził zwycięzca turnieju Strikeforce w tej kategorii wagowej, Daniel Cormier (10-0).

- Wiem, że Carwin przymierza się do powrotu. Ma dobre nazwisko, a ja ostatnio osiągnąłem niemały sukces. Dlatego firma Zuffa (właściciele i UFC, i Strikeforce) powinna pomyśleć, jak to wszystko poukładać - mówił Cormier.

JAM

Opublikowano: 2012-05-31

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również