Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Słabe wyniki sprzedaży gal UFC 213 i Bellator 180 w pay-per-view

slabe-wyniki-sprzedazy-gal-ufc-213-i-bellator-180-w-pay-per-view

Bez szału - tak w dwóch słowach można opisać wyniki sprzedaży w systemie pay-per-view dwóch ostatnich gal organizacji Bellator i UFC.

Zacznijmy od UFC 213. Ta gala od początku była pechowa (jeśli ktoś jest przesądny, to wiadomo - 13...). Najpierw z hukiem zapowiedziano na nią walkę Michaela Bispinga z niby to powracającym do MMA Georgesem St-Pierre'em, potem jednak pojedynek ten odwołana.

Tak jak odwołano - w ostatniej chwili, tuż przed startem całego wydarzenia - walkę wieczoru Amanda Nunes vs. Valentina Shevchenko. Brazylijska mistrzyni wagi koguciej z powodu kłopotów zdrowotnych trafiła do szpitala na kilka godzin przed rozpoczęciem gali, co spowodowało że nagle UFC 213 została bez main eventu.

Sytuację próbowała ratować Joanna Jędrzejczyk, która zgłosiła się na ochotnika by zmierzyć się z "osieroconą" nagle Shevchenko, jednak z różnych powodów Polka zgody na występ nie dostała.

W związku z tym do rangi najważniejszej batalii imprezy, którą oglądaliśmy 7 lipca, awansowała potyczka Yoela Romera z Robertem Whittakerem. Niewiele to jednak pomogło. Jak się właśnie okazało na wykupienie prawa do obejrzenia gali (a konkretnie jej karty głównej - z udziałem Daniela Omielańczuka oraz Curtisa Blaydesa) w PPV zdecydowało się 125-150 tys. ludzi. To zdecydowanie najgorszy wynik oglądalności gal Ultimate Fighting Championship w tym roku. Gdy dodamy do tego, że karty wstępne cieszyły sie najmniejsza od trzech lat popularnością wśród fanów MMA, zyskujemy przykry obraz medialnej oraz prestiżowej porażki poniesionej w lipcu przez największą organizację mieszanych sztuk walki na świecie.

Warto dodać że główna konkurencja UFC, czyli Bellator, nie wykorzystała szansy na zadanie organizacji Dany White'a bolesnego, oglądalnościowego ciosu. Promowana z rozmachem gala nr 180 w Nowym Jorku, której najważniejszymi i najbardziej spektakularnymi pojedynkami były konfronacje Chaela Sonnena z Wanderleiem Silvą oraz Fedora Emelianenko z Mattem Mitrione, nie przyniosły czekiwanych wyników sprzedaży gali w PPV. Szef Bellatora Scott Coker liczył na 200 tys. subkrybentów. Było ich, jak wynika z szacunkowych danych, 90-130 tys.

Czyli - jak napisaliśmy na początku - szału nie ma.

Nie chcemy tego porównywać, bo to i inne kraje, i inne uwarunkowania, no i inne kwoty wchodzą w grę, jednak gdy przypomnimy sobie jak po ostatniej KSW 39 sugerowano, że sprzedaż gali na Stadionie Narodowym w PPV osiągnęła w Polsce poziom przynajmniej 250 tysięcy...

KYCZ

Opublikowano: 2017-07-20

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również