Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Stefan Struve ma poważne kłopoty z sercem

stefan-struve-ma-powazne-klopoty-z-sercem

Stefan Struve (25-6 MMA, 8-4 UFC) znalazł się w duzych tarapatach. Jak ujawnił menedżer zawodnika Lex McMahon Hoender ma poważne kłopoty z sercem.

U Struve, który ostatni tydzień spędził na specjalistycznych badaniach w szpitalu, wykryto niedomykalność zastawki aortalnej.

Jak możemy przeczytać w Wikipedii:

Jest to wada serca polegająca na nieprawidłowym zamykaniu się płatków zastawki aortalnej, które powoduje wsteczny przepływ krwi z aorty do lewej komory. Niedomykalność zastawki aorty powoduje cofanie się krwi z tętnicy głównej do lewej komory podczas rozkurczu serca i przeciążenie objętościowe lewej komory. Dochodzi do poszerzenia lewej komory, a potem do przerostu mięśnia lewej komory. Ciśnienie rozkurczowe w aorcie spada, rośnie w lewej komorze. Nadmierne obciążenie, względne niedokrwienie spowodowane przerostem i niskim ciśnieniem rozkurczowym powodują uszkodzenie lewej komory i pogłębiają niewydolność serca.

Dodatkowo wykryto, że u Struve zastawka aorty składa się nie z trzech - jak to najczęściej bywa - a z dwóch tzw. płatków półksiężycowatych.

Te wszystkie, mocno naukowe wytłumaczenia, prowadza do jednego: Struve ma wadę serca. Teraz, przez dwa miesiące, będzie wykonywał lekkie, kardiologiczne ćwiczenia zalecane przez lekarzy oraz znajdzie sie pod ich ścisłą obserwacją. Dopiero po tym czasie zapadnie ostateczny werdykt, co do dalszej sportowej przyszłości holenderskiego wojownika.

Jak jednak napisał Lex Mcmahon:

Stefan w pełni rozumie powagę sytuacji i wystawioną diagnozę, jednak jest optymistą. Liczy, że wszytko ułoży się po jego myśli, dlatego planuje wieść długie, zdrowe, aktywne i szczęśliwe życie. Zamierza również powrócić do Oktagonu i zostać mistrzem wagi ciężkiej UFC.

WOJ/mmafighting.com

Opublikowano: 2013-08-21

Komentarze

av

U mojego znajomego wade serca wykryto w wieku 40 lat po wylewie... Dobrze ze jemu wykryli wczesniej bo mialby po karierze

av

No z takim wzrostem ; jak by popracowal nad technika i szybkości by był nie do rozjebania ...;D

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również