Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Strikeforce. Daniel Cormier będzie walczył z Frankiem Mirem!

strikeforce-daniel-cormier-bedzie-walczyl-z-frankiem-mirem

To będzie niezwykle mocne i efektowne zakończenie żywota wagi ciężkiej w federacji Strikeforce. Na pożegnanie tej kategorii wagowej Daniel Cormier (10-0) zmierzy się z Frankiem Mirem (16-6). Walka odbędzie się w październiku lub listopadzie.

Wcześniej pojawiła sie informacja - a Cormier ją wstępnie potwierdził - że przeciwnikiem zwycięzcy ostatniej edycji grand prix w wadze ciężkiej w Strikeforce będzie Tim Sylvia. Jednak Dana White, który ma z Silvią na pieńku, nie zaakceptował ostatecznie takiego rozwiązania.

- Było wiele spekulacji na temat kolejnego oponenta Cormiera - wyjaśnia całą sytuację Dana White na stronie USAToday.com. - Ta walka ma najwięcej sensu. Cormier to jeden z najlepszych "ciężkich" na świecie. Wygrał grand prix Strikeforce i pokonał Josha Barnetta. Potrzebuje odpowiednio dobrego rywala. Frank Mir jest więc właściwym gościem na właściwym miejscu - dodał szef federacji UFC, która - podobnie jak Strikeforce - należy do firmy Zuffa.

Co racja, to racja. Walka Cormier vs. Mir faktycznie zapowiada się frapująco.

- Gdy w weekend dowiedziałem się, że mam się bić z Timem Sylvią, pomyślałem sobie ok, nie sprawy, i zabralem sie ostro do treningów. Jednak to jest dla mnie rzecz szczególna, coś jak pojedynek z Joshem Barnettem - opowiadał Cormier zaraz po tym, jak dowiedział się co go czeka jesienią. - Szanuję Tima, jednak Mir to facet niezwykle znany, jeden z zawodników ścisłej czołówki wagi ciężkiej na świecie. Niewielu jest takich jak on. Nakręciłem sie bardzo pozytywnie, gdy dotarło do mnie, że teraz przyjdzie mi zmierzyć się z Frankiem - dodał Daniel Cormier.

WOJ

Opublikowano: 2012-07-26

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również