Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Szymański nowym rywalem Kopery na FEN 13 Summer Edition

szymanski-nowym-rywalem-kopery-na-fen-13-summer-edition

Bartłomiej Kopera nie ma łatwych przygotowań do sobotniej gali FEN 13 Summer Edition. Tydzień temu z powodu kontuzji z walki wycofał się jego pierwszy rywal Tomasz Zawadzki. Teraz okazało się, że zastępujący go Przemysław Zbiciak też doznał urazu, który uniemożliwia mu występ w Gdyni. „Małpa” musi więc opracować taktykę pod nowego przeciwnika – będzie nim Nikodem Szymański z Pankrationu Poznań.

Nazwisko Nikodema kibicom MMA w Polsce zapewne brzmi znajomo, ale ta zbieżność z nazwiskiem aktualnego mistrza federacji FEN w kategorii lekkiej, Romanem Szymańskim jest przypadkowa. Co prawda, obaj zawodnicy pochodzą z Poznania, trenują w klubach mieszczących się pod tym samym adresem i dobrze się znają, ale nie są ze sobą spokrewnieni.

Nikodem Szymański ma 21 lat i 175 cm wzrostu. MMA trenuje „od zawsze”, jest podopiecznym  głównego trenera Pankrationu – Mirosława Biernackiego. W swoim dorobku zawodowym ma dwie efektownie wygrane walki. W obu pojedynkach zwyciężał przed czasem – we wrześniu ubiegłego roku duszeniem gilotynowym już w pierwszej rundzie poddał Ukraińca Evgeniya Semchyshyna, a w listopadzie w drugiej rundzie duszeniem zza pleców pokonał Mateusza Buczkowskiego.

W debiucie w klatkoringu FEN Nikodema Szymańskiego czeka bardzo trudna walka, bo Bartłomiej „Małpa” Kopera jest od niego starszy i ma znacznie większe doświadczenie w zawodowym MMA. Zawodnik Zenitha Vera Fight Club  Łódź to jeden z najlepszych zawodników wagi piórkowej w Polsce, wielokrotny amatorski mistrz Polski w MMA, mistrz Polski w brazylijskim jiu-jitsu i medalista mistrzostw Polski w judo, który specjalizuje się w wygrywaniu walk przed czasem. W aż pięciu z siedmiu wygranych walk zmuszał swoich rywali do poddania, pokonując tak m.in. Rosjanina Vladimira Karasiova, Litwinów Linasa Griguolę i Dariusa Mikuzisa oraz Węgra Tamasa Polgara. Jego ostatni, bardzo zacięty pojedynek z Sebastianem  Kotwicą na gali FEN 11 Warsaw Time trwał pełne trzy rundy, ale i on zakończył się bezdyskusyjnym zwycięstwem łodzianina.

Oprócz starcia Nikodema Szymańskiego z Bartłomiejem Koperą kibice na gali FEN 13 Summer Edition zobaczą siedem innych walk na zasadach MMA, m.in. Piotra Hallmanna z Kamilem Łebkowskim, Marcina Gułasia z Michałem Wlazło, Mariana Ziółkowskiego z Jackiem Kreftem oraz Bartosza Chyrka z Ireneuszem Szydłowskim. Kibiców czeka także pięć pojedynków w formule K-1, m.in. Kryspina Kalskiego z Arkadiuszem Wrzoskiem, Marcina Szredera z Arturem Bizewskim, Róży Gumiennej z Kamilą Bałandą i Jarosława Daschke z Marcinem Stopką.

Bilety na FEN 13 Summer Edition można jeszcze kupić w serwisach Eventim.pl oraz KupBilet.pl, a zamówienia na bilety grupowe i bilety VIP przyjmowane są pod numerem telefonu 601 877 229.

Więcej informacji o gali FEN 13 Summer Edition znajdziecie na stronie internetowej Fight Exclusive Night oraz fanpage’u federacji FEN na Facebooku.

Oficjalna informacja organizacji FEN

Opublikowano: 2016-08-11

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również