Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Szymon Kołecki w Nastula & Okniński Team. Ma walczyć na PLMMA 72

szymon-kolecki-w-nastula-okninski-team-ma-walczyc-na-plmma-72

O tym, że Szymon Kołecki myśli o spróbowaniu swoich sił w MMA mówiono już od dawna. Teraz plany te nabrały realnego kształtu. Złoty i srebrny medalista igrzysk olimpisjkich w podnoszeniu ciężarów zasilił właśnie szeregi Nastula & Okniński Team.

Planujemy, że Szymon zadebiutuje w MMA w marcu przyszłego roku, podczas PLMMA 72 w Łomiankach - wyjaśnia nam Mirosław Okniński, główny trener warszawskiego klubu.

To właśnie Okniński był największym orędownikiem ściągnięcia do klatki naszego utytułowanego sztangisty. Czynił to od wielu miesięcy, przekonując przy okazji że pięciokrotny mistrz Europy w podnoszeniu ciężarów ma potencjał i predyspozcje, by wybić się także w mieszanych sztukach walki. Teraz pojawi się więc wreszcie okazja, by na własne oczy przekonać się na co stać w Oktagonie czterokrotnego medalistę mistrzostw świata ciężarowców.

Szymon Kołecki (0-0 MMA) pochodzi z Wierzbna koło Wrocławia. Jako 16-latek został przyłapany na dopingu podczas mistrzostw Europy juniorów. Jak sam stwierdził w jednym z wywiadów (cytat za Wikipedią):

Z tym dopingiem to sprawa była prosta. Gdy miałem piętnaście lat, ktoś nafaszerował mnie jakimś świństwem. To było największe draństwo, które ciągnie się za mną smrodem do teraz.

Potem dobrze rozwijającą się karierę przerwała mu poważna kontuzja kręgosłupa. Do czynnego uprawiania podnoszenia ciężarów wrócił pod koniec 2005 roku. Rok później zdobył tytuł mistrza Europy i wicemistrza świata w tej dyscyplinie, co powszechnie uznano za jego wielki powrót do zawodowego sportu.

27 stycznia 2009 roku został wybrany do zarządu Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. W połowie października 2012 ostatecznie zakończył karierę zawodniczą. 1 grudnia tego samego roku został wybrany prezesem zarządu Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. 9 sierpnia 2016 - w związku z dopingowym zamieszaniem dotyczącym Tomasza Zielińskiego, polskiego reprezentanta na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro - podał się do dymisji.

Teraz spróbuje swoich sił w MMA, co wydaje się bardzo ciekawym pomysłem. Debiut Kołeckiego w klatce ma nastąpić 4 marca 2017 podczas PLMMA 72. Na tę gale szykowane były dotąd pojedynek byłego zawodnika m.in. UFC "Mayhem"a Millera z Wojciechem Balejko oraz kilka bojów o pas Profesjonalnej Ligi MMA. Teraz rozpiskę (TUTAJ jej najświeższa wersja) wzmacnia Szymon Kołecki.

Największe sukcesy Szymona Kołeckiego w podnoszeniu ciężarów:

 • mistrz olimpijski z Pekinu (94 kg.: 2008 rok)
 • wicemistrz olimpijski z Sydney (94 kg.: 2000 rok)
 • dwukrotny wicemistrz świata (kat. 94 kg.: 1999 i 2006 rok)
 • brązowy medalista mistrzostw świata (kat 94 kg.: 2001 i 2007 rok)
 • pięciokrotny mistrz Europy (kat. 94 kg.: w 1999, 2000, 2006, 2007 i 2008 roku)
 • wicemistrz Europy (kat. 105 kg.: 2001 rok)

TUBA

Przy pisaniu krótkiej sylwetki Szymona Kołeckiego korzystaliśmy z Wikipedii.

A poniżej zapowiedź Fight raportu nr 57 z 2013 roku podczas którego pojawiła się wstępna koncepcja, by Kołecki został zawodnikiem MMA:

Opublikowano: 2016-12-07

Komentarze

av

cyrk kto sterydów więcej u Mirka ,testy były no 2 na kilkaset walk

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również