Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Tamdan McCrory: UFC to MMA, Bellator to działalność rozrywkowa

tamdan-mccrory-ufc-to-mma-bellator-to-dzialalnosc-rozrywkowa

Tamdan McCrory znów będzie bił się dla UFC. I to w momencie, w którym mógł - tak przynajmniej sam twierdzi - wybrać zupełnie inną drogę kariery, czyli zawalczyć o mistrzowski pas organizacji Bellator.

McCrory (13-3 MMA, 3-3 UFC) stoczył swojej dwie ostatnie walki właśnie jako zawodnik federacji dowodzonej przez Scotta Cokera. Najpierw znokautował po 21. sekundach boju Brennana Warda, a potem potrzebował ledwie 66. sekund, by poddać balachą Jasona Butchera.

Warto podkreślić, że wcześniej 28-letni Amerykanin zaliczył okres pięcioletniego rozbratu z MMA. McCrory zawiesił karierę w 2009 roku, po UFC 101, kiedy to niejednogłośną decyzją sędziów przegrał z Johnem Howardem.

Wtedy właśnie, gdy został zwolniony z kontraktu przez Ultimate Fighting Championship, postanowił wyleczyć wszystkie nękające go kontuzje oraz poświęcić więcej czasu na sprawy rodzinne.

Wreszcie we wrześniu ubiegłego roku znów mogliśmy oglądać go w klatce, tyle że tej okrągłej. McCrory zdradził jednak, że reprezentowanie organizacji Bellator było dla niego mało prestiżowe.

Zrezygnowałem z boju o mistrzowski pas (federacji, w której dotychczas walczyłem - dop. MMAnia.pl) i zdecydowałem się iść do UFC. Mogłem pozostać tam, gdzie byłem, i bić się o tytuł, jednak postanowiłem znów zająć się prawdziwym MMA, a nie działalnością rozrywkową - wyjaśnił powody swojej decyzji McCrory.

Data jego najbliższej potyczki, w UFC rzecz jasna, nie jest na razie znana.

JAM/mmajunkie.com

Opublikowano: 2015-08-18

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również