Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Tecia Torres: Joanna Jędrzejczyk jest świetna, ale można ją pokonać

tecia-torres-joanna-jedrzejczyk-jest-swietna-ale-mozna-ja-pokonac

Tecia Torres czuje, że jest w stanie popsuć rekord Joannie Jędrzejczyk. Jednak - jak sama twierdzi - specjalnie się z tym nie spieszy.

26-letnia Amerykanka oraz Joanna Champion to jedyne wojowniczki w oficjalnym rankingu wagi słomkowej UFC, które nie zaznały jeszcze goryczy porażki. Obie też szykują się do swoich wieńczących 2015 rok występów: Jędrzejczyk (10-0 MMA, 4-0 UFC) w obronie tytyłu z Valerie Letourneau (8-3 MMA, 3-0 UFC) na listopadowej UFC 193, a Torres (6-0 MMA, 2-0 UFC) z Michelle Waterson (13-4 MMA, 1-0 UFC) na UFC 194 w grudniu.

Ewentualne zwycięstwa nieuchronnie przybliżą obie panie do wspólnej potyczki. Choć - co podkreśla Torres - pokonanie Waterson, byłej mistrzyni Invicta FC w wadze atomowej, nie będzie dla niej wcale jakimś przełomem, oznaczającym chęc stoczenia jak najszybciej boju o pas.

Na pewno w przyszłości stanę do mistrzowskiej walki, ale mam na to czas, nigdzie się nie spieszę - stwierdziła w rozmowie z www.mmajunkie.com Torres. - Chcę się rozwijać i dopiero gdy naprawdę będę gotowa, mogę zmierzyć się z mistrzynią.

Torres wygrała wszystkie sześć pojedynków w zawodowym MMA - m.in. z Paige VanZant, Rose Namajunas czy z Angelą Hill - po sędziowskich decyzjach. Jest zawsze dobrze przygotowana kondycyjnie do swoich występów, nie bardzo jednak umie nokautować czy poddawać rywalki. Jej styl, oparty na grapplingu i zapasach, znacząco różni się od stylu Polki. Co warte podkreślenia podobny sposób prowadzenia pojedynku wcale jednak nie ułatwia rywalizacji z Joanną Champion, która - choć przede wszystkim świetna w stójce - nie pozwala, by krzywdziły ją zawodniczki preferujące walkę w parterze.

Jestem fanką Joanny Jędrzejczyk i doceniam jej umiejętności. Patrzę jednak realnie na to, co się dzieje i wiem, że przyjdzie taki moment, iż będziemy musiały stoczyć wspólny pojedynek. Joanna jest świetna, długi czas będzie mistrzynią, ale można ją pokonać - twierdzi Torres.

JAM/mmajunkie.com

Opublikowano: 2015-10-06

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również