Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


TFL 5 - PLMMA 36 EXTRA. Wyniki i relacja na żywo

tfl-5-plmma-36-extra-wyniki-i-relacja-na-zywo

godz. 23:20. Choć była to walka wieczoru, Filip Wolański oraz Aleksander Rajacic dostarczyli widzom najmniej emocji ze wszystkich wojowników bijących sie na TFL 5 - PLMMA 36 EXTRA w Lublinie. Co nie oznacza, że byłą to słaba walka - wręcz przeciwnie. Najgoręcej zrobiło się w ostatniej rundzie, w jej ostatnich sekundach, gdy Serb probował poddać trójkątem nogami Polaka, jednak nie zdołał tego dokonać. I w związku z tym przegrał jednogłośną decyzją sędziów (jak najbardziej zasłużenie zresztą), gdyż wcześniej Wolański był postacia dominująca w klatce.

godz. 22:48. Mateusz Piskorz pokonał Konrada Płazę, jednak ostateczne rozstrzygnięcie pozostawiło po sobie pewien niesmak. Płaza nie był zdolny do dalszej walki z powodu kontuzji łokcia, a wcześniej był gorszy od rywala, jednak cios zadany przez "Juhasa" już po tym, jak sędzia przerwał walkę, był zdecydowanie niesportowym zachowaniem. Piskorz, po pojedynku, przeprosił rywala, twierdząc że do zdarzenia doszło w ferworze walki, niezamierzenie. Dobra, ostatecznie mu wybaczamy. W końcu powiedział "przepraszam"...


Zaraz po zwycięstwie Juhas pobiegł w trybuny do swoich kibiców

godz. 22:28. Marian Ziółkowski po raz kolejny udowodnił, że - jak na zawodnika dobrze radzącego sobie w stójce - ma ogromna umijętność poddawania rywali. Bo choć nie do końca wszystko układało się w tym pojedynku po myśli "Złotego Chłopca", to jednak ostatecznie umiał, po okresie zmagań w parterze i chwilowej utraty kontroli nad rywalem, znów przejąć inicjatywę oraz ostatecznie poddać Tomasz Nebelinga duszeniem trójkątnym rękoma. A tak przy okazji: za nami znów emocjonująca walka.

godz. 22:02. Hovannes Chilingaryan miał przygniatającą przewagę nad Wojciechem Marjańskim. I w pierwszej, i w drugiej, i - częściowo - w trzeciej rundzie - czy to w stójce, czy głownie w parterze - pochodzący z Armenii, a mieszkający w Lublinie wojownik, robił w klatce co chciał z dużo wyższym od siebie debiutantem w zawodowej potyczce. I choć nie udało się Chiligaryanowi skończyć rywala przed czasem, zdecydowanie wygrał ten pojedynek. Jednak nie zdaniem sędziów, którzy ogłosili niejednogłośny remis. W jaki sposób wydali taki werdykt, trudno orzec. Ale to bardzo krzywdzący dla Chilingaryana wynik.

Hovannes pozdrawia kibiców po walce. Jak zwycięzca, choć - niesprawdiedliwie - zremisował

21:31. Dobrze zaczął, źle skończył. Norbert Piskorski poczęstował kilkoma potężnymi zamachowymi Michała Oleksiejczuka, potem jednak sam zaczał obrywa. Mocne ciosy najpierw sprowokowały Piskorskiego do sugerowania sędziemu, że dostał w tył głowy, a pote, gdy już obaj panowie byli w parterze, Piskorski zgłosił uraz oraz zaczął kuleć. Co ostatecznie doprowadziło do tego, że ogłoszona została jego niezdolność do kontynuowania boju. A zwycięzcą ogłoszono Oleksiejczuka.

21:10. Świetną walkę dał w Lublinie Jakub Piesiewicz. Już w pierwszej rundzie Kuba bezwględnie zdominował w parterze Artura Drążka. W drugim starciu jego przewaga była jeszcze efektowniejsza. Piesiewicz rozgrzał do czerwoności publiczność, a w chwili gdy zaczął wyciągać balachę widzowie wstali z miejsc i szaleńczym dopingiem zachęcali go, by nie przystawał. No i Piesiewicz zrobił swoje, ku szaleńczej radości kibiców. Bardzo dobre to było.

godz. 20:52. Miłe złego początki - tak można opisać to, co przytrafiło się Łukaszowi Talarowskiemu Adamem Jankowskim. Zawodnik Okniński MMA, troche chaotycznie, ale jednak postawił na swoim, wcisnął rywala w siatkę oraz sprowadził go, w dość ekwilibrystyczny sposób, do parteru. Potem jednak, bijąc z podniesionej pozycji, wpadł w trójkąt nogami. I dzięki temu zawodnik S4 Fight Team wygrał przez poddanie.

godz. 20:42. Izabela Badurek bardzo szybko i bez większych kłopotów poradziła sobie z Marzeną Horoszko. Zejście do parteru, grad ciosów zadawanych z góry, zza pleców, aż wreszcie - po tym jak Horoszko próbowała wstać - założone bezwzględna duszenie zza pleców właśnie. I było po wszystkim.

godz. 20:29. Pierwsza walka lubelskiej gali nie wyszła nam poza pierwszą runde. Paweł Domagała i Marceli Grzeluk szybko znaleźli się w parterze, z Domagałą w pozycji z góry. I tak zasadniczo sytuacja wyglądała do końcu boju. Domagała konsekwentnie niszczył rywala, a Grzeluk mocno opadał z sił. Po kolejnym poteżnym prawym Domagały jego przeciwnik był już w przedsionku porażki. Po kolejnych ciosach, na 10 sekund przed końcem pierwszego starcia, wszedł na salony przegranej.

godz. 19:59. Za moment startujemy. TFL 5 - PLMMA 36 EXTRA w Lublinie. I w Orange sport. Oraz, rzecz jasna, na MMAnia.pl. Zapraszamy!

Walki wieczoru.

 • 66 kg.: Filip Wolański pok. Aleksandra Rajacicia jednogłośną decyzją sędziów
 • 80 kg. (catchweight): Mateusz Piskorz pok. Konrada Płazę przez TKO (niezdolność rywala do dalszej walki - kontuzja łokcia), 1. runda (3:41)

Pozostałe.

 • 73 kg. (catchweight): Marian Ziółkowski pok. Tomasza Nebelinga przez poddanie (trójkąt rękoma), 2. runda (4:03)
 • 70 kg.: Hovannes Chilingaryan niejednogłośnie zremisował z Wojciechem Marjańskim (69,7)
 • 96 kg. (catchweight): Michał Oleksiejczuk pok. Norberta Piskorskiego przez TKO (niezdolność rywala do walki), 1. runda (4:08)
 • 64 kg.:Jakub Piesiewicz pok. Artura Drążka przez poddanie (balacha), 2. runda (4:18)
 • 77 kg.: Adam Jankowski pok. Łukasza Talarowskiego przez poddanie (duszenie trójkatne nogami), 1. runda (2:25)
 • 61 kg.: Izabela Badurek pok. Marzenę Horoszko przez poddanie (duszenie zza pleców), 1. runda (1:50)
 • 70 kg.: Paweł Domagała pok. Marcelego Grzeluka przez TKO (ciosy w parterze), 1. runda (4:50)

Opublikowano: 2014-06-20

Komentarze

av

Zgadzam się całkowicie z opinią o werdykcie w walce Owika. Remisowa to była co najwyżej trzecia runda, ale 2 pierwsze zdecydowanie wygrał, nie wiem jak można było tego nie zauważyć. Chyba że znowu się jakiemuś sędziemu "kartki pomyliły".

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również