Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


TFL. "No contest" w walce Piesiewicz vs. Bartoszewicz

tfl-no-contest-w-walce-piesiewicz-vs-bartoszewicz

Oficjalna informacja organizacji Thunderstrike: W dniu 9.11.2013 obóz Jakuba Piesiewicza wniósł oficjalny protest przeciwko decyzji sędziego ringowego Sebastiana Jagielskiego. Protest dotyczył walki w kategorii 61 kg: Jakub Piesiewicz vs. Michał Bartoszewicz, która odbyła się 8 listopada 2013 w Lublinie na gali Thunderstrike Fight League.

W odpowiedzi na oficjalny protest z dnia 9.11.2013 wysłany przez zawodnika Jakuba Piesiewicza oraz trenera Łukasza Bilskiego.

Po obejrzeniu wnikliwie zapisu video z walki Jakuba Piesiewicza z Michałem Bartoszewiczem z gali Thunderstrike Fight League, która odbyła się w Lublinie 08.11.2013 przychylam się do prośby o zmianę rezultatu pojedynku na No Contest. Decyzję motywuję brakiem poddania (poprzez odklepanie, werbalnego) czy też poprzez brak zdolności do kontynuowania walki poprzez założoną dźwignie. Technika była założona poprawnie, lecz nie powinna skutkować zakończeniem walki sama z siebie. Tolerancja na ból oraz zakres ruchu stawu u każdego zawodnika jest inna i sędzia nie jest w stanie ocenić bez wyraźnego poddania się zawodnika ew. kontuzji czy dana technika powinna prowadzić do zakończenia walki.

Niniejszym oświadczam, że skład sędziowski wyciągnie odpowiednie wnioski i zaistniała sytuacja posłuży w celach szkoleniowych oraz rozwoju naszej kadry sędziowskiej aby podobne sytuacje w przyszłości się nie powtarzały.

Sędzia główny TFL

Łukasz Bosacki

Foto: oficjalna strona organizacji Thunderstrike

Opublikowano: 2013-11-23

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również