Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


The Ultimate Fighter 18. 50 kandydatek, 300 kandydatów i bez seksu

the-ultimate-fighter-18-50-kandydatek-300-kandydatow-i-bez-seksu

50 zawodniczek, w tym notowane wysoko w rankingach kobiecego MMA Shayna Baszler, Tonya Evinger, Tara LaRosa i Roxanne Modafferi, zgłosiło się na casting do 18 edycji "The Ultimate Fighter". Edycji historycznej. Wszystko dlatego, że trenerami dwóch rywalizujących ze sobą zespołów zostały także panie: Ronda Rousey i Cat Zingano. A zespoły, co także jest wydarzeniem wyjątkowym, będą mieszane.

I dlatego na wspomnianym, otwartym treningu kandydatów na wojowników UFC, było również ok. 300 panów.

Aby nie było zbyt wielkiego bałaganu podczas TUF 18 zawodniczki i zawodnicy będą rywalizowali w kat. 135 funtów, czyli w wadze koguciej.

O ile w przypadku mężczyzn jest to tylko jedna z kilku dostępnych dywizji w UFC, o tyle dla pań innej możliwości zrobienia kariery w Ultimate Fighting Championship, niż osiągnięcie wskazanego limitu, nie ma. Jak na razie bowiem jest to jedyna kategoria, stworzona przez największą federację MMA na świecie dla kobiet.

Po tym jednak, co działo się podczas poniedziałkowego castingu, i w związku z ogromnym zainteresowaniem przedstawicielek płci pięknej walkami w jego organizacji, szef UFC Dana White zapowiedział, że poważnie zastanowi się nad stworzeniem dzielnym wojowniczkom także innych możliwości wagowych.

Przy okazji jednak White zastrzegł, iż najpierw chce mocno rozwinąć istniejącą już dywizję. Nie chciałby bowiem, aby kobiece MMA podzieliło los kobiecego zawodowego pięściarstwa, które w latach dziewięćdziesiątych XX wieku miało swoje pięć minut i swoje gwiazdy, jak Leila Ali, Christy Martin czy Lucia Rijker, zmarnowało jednak szansę na zawojowanie świata, gdyż szefowie bokserskiego biznesu byli zbyt łapczywi i w pewnym momencie nierozważnie przegrzali koniunkturę.

Dana White podkreśla więc, że dla niego TUF 18 to kolejny przełom i kolejny bardzo ważny etap w rozwoju UFC. Mieszane, damsko-męskie drużyny i panie w roli trenerów przyniosą - jego zdaniem - kolejne rekordy oglądalności programu The Ultimate Fighter. A to pozwoli myśleć spokojnie o kolejnych rewolucjach.

A wszystkim, którzy oczekują że przy okazji najnowszej edycji tego sportowego Big Brothera dojdzie do podobnych ekscesów, jak choćby w pierwszym, polskim domu telewizyjnego "Wielkiego Brata", uspokajamy: raczej nie jest to możliwe. Każdemu, kto będzie próbował doprowadzić do damsko-męskich (i nie tylko) kontaktów, innych niż te na treningowej macie, zgodnie z regulaminem, grozi kara 100 tysięcy dolarów.

WOJ

Opublikowano: 2013-04-16

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również