Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


The Ultimate Fighter 19. B.J. Penn i Frankie Edgar trenerami

the-ultimate-fighter-19-b-j-penn-i-frankie-edgar-trenerami

Kolejny, zapowiadający się na porywającą bitwę, pojedynek został właśnie oficjalnie ogłoszony przez UFC. Dwaj byli mistrzowie wagi lekkiej zmierzą się po raz trzeci w historii, tym razem w kategorii piórkowej. I przy okazji bedą trenerami kolejnej, 19. edycji "The Ultimate Fighter", która będzie miała premierę w styczniu 2014. Mowa o Frankie Edgarze (16-4-1 MMA, 10-41 UFC) i B.J. Pennie (16-92 MMA, 12-5-1 UFC).

Edgar i Penn walczyli ze sobą w 2010 roku. Dwukrotnie wygrał wtedy "The Answer". Na UFC 112 Edgar wywalczył dzięki temu mistrzowski tytuł. Cztery miesiące później, podczas pierwszej obrony pasa, także był lepszy od "The Prodigy" i wygrał z nim jednogłośną decyzją sędziów.

Edgar ma teraz za sobą bardzo trudne boje, w tym trzy przegrane. Ben Henderson najpierw odebrał mu pas mistrza wagi lekkiej, a potem pobił go w obronie trofeum, choć tak naprawdą oba te pojedynki były niezwykle wyrównane i niekoniecznie Henderson był ich jednoznacznym triumfatorem.

"The Answer" bił sie potem, po zmianie kategorii wagowej, z mistrzem kategorii piórkowej Jose Aldo, aż wreszcie pokonał na UFC 162 Charlesa Oliveirę.

Penn, który ma koncie tytuły w kat. do 170 i 155 funtów, zadebiutuje w wadze piórkowej. I jeśli poradzi sobie w tym boju oraz znów zacznie wygrywać, może niebawem zostać pierwszym w historii wojownikiem UFC, który zdobywał mistrzowskie trofea w trzech różnych wagowych dywizjach.

"The Prodigy" był już wcześniej trenerem w TUF. W 2007 roku prowadził swoją drużynę w piątej edycji show. Przeciwnym zespołem opiekował się Jens Pulver, którego podczas finałowej gali Penn poddał w drugiej rundzie duszeniem zza pleców.

JAM

Opublikowano: 2013-09-12

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również