Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


The Ultimate Fighter 19. Mark Coleman trenerem w ekipie B.J. Penna

the-ultimate-fighter-19-mark-coleman-trenerem-w-ekipie-b-j-penna

Były mistrz wagi ciężkiej UFC i zwycięzca PRIDE Openweight Grand Prix (2000), będący w Galerii Sław największej organizacji MMA na świecie Mark Coleman (16-10 MMA, 7-5 UFC) znalazł się w sztabie trenerskim, tworzonym przez B.J. Penna na TUF 19.

Penn - przypomnijmy - poprowadzi drużynę, która będzie rywalizowała z teamem Frankie Edgara. Premiera kolejnej edycji "The Ultimate Fighter" została wyznaczona na początek 2014 roku

Z B.J. Pennem przyjaźnimy się od dawna. To świetny gość. Tym większy to dla mnie zaszczyt, że poprosił mnie o trenerskie wsparcie. Przed nami trudna robota do wykonania. Mam nadzieję, że B.J. będzie zadowolony z tego, co wniosę do jego ekipy. Liczę też na to, że jeden z tych chłopaków, nad którymi będziemy pracować, zostanie w przyszłości mistrzem - stwierdził Coleman.

48-letni "The Hammer", nazywany "ojcem chrzestnym ground & pound", sportową karierę zaczynał od zapasów. W 1991 roku zdobył złoty medal igrzysk panamerykańskich oraz srebrny mistrzostw świata w kat. do 100 kg. Na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie, w 1992 roku, w tej samej kategorii wagowej, zajął siódme miejsce.

Potem przyszedł czas na MMA, starty podczas pierwszych gal UFC i historyczne boje w PRIDE, w tym dwa z Fedorem Emelianenko, który także pożegnał się już z MMA.

Ten drugi był walką wieczoru PRIDE 32, czyli tej samej gali na której Paweł Nastula walczył z Joshem Barnettem.

Ostatni pojedynek amerykański wojownik stoczył w lutym 2010, na UFC 109. Przegrał wtedy z inną legendą UFC z Galerii Sław, Randym Couturem.

WOJ/cagepotato.com

Opublikowano: 2013-10-14

Komentarze

av

Słyszałem że w teamie Edgara jednym z trenerów ma być słynny Vanderlei czyli Penn ma przechlapane!

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również