Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Thiago Silva nie dostał zgody na walkę na gali WSOF 22

thiago-silva-nie-dostal-zgody-na-walke-na-gali-wsof-22

Kontrowersyjny i mający wiele kłopotów z samym sobą Thiago Silva (16-4, 2 NC MMA) podpisał niedawno kontrakt z World Series of Fighting. Zdążył nawet zadebiutować w tej organizacji przegraną walką z Teddym Holderem.

W najbliższy weekend, 1 sierpnia 2015, 32-letni Brazylijczyk miał zmierzyć się na WSOF 22 z Mike'em Kyle'em. Nie zmierzy się jednak. Wszystko dlatego, że najbliższa gala World Series of Fighting odbędzie się w Las Vegas, a więc w stanie Nevada.

Silva bił się po raz ostatni w tej okolicy w styczniu 2011 roku, na UFC 125, z Brandonem Verą. Później, w trakcie testów antydopingowych, dostarczył fałszywe próbki moczu do przebadania.

Brazylijczyk ostatecznie i tak został zdyskwalifikowany, jednak Sportowa Komisja Stanu Nevada (NSAC) ma ogromną ochotę wyjaśnić całą tę sprawę sprzed ponad czterech lat ostatecznie oraz do końca. Do momentu, gdy nie będzie usatysfakcjonowana, Silva w Nevadzie nie zawalczy. Na WSOF 22 zastąpi go, w pojedynku z Kyle'em, Clifford Starks.

Thiago Silva po raz kolejny stał się więc bohaterem afery, która nie do końca związana jest bezpośrednio z jego popisami w klatce.

Przypomnijmy: w lutym ubiegłego roku ten kontrowersyjny wojownik, znany i z walk w UFC, i ze spektakularnych wpadek dopingowych po swych występach, zabarykadował się w swoim domu na Florydzie, który został otoczony przez oddział specjalny policji.

Po kilku godzinach brazylijski wojownik, który miał 15 marca 2014 bić się na UFC 171 z Ovince'em St. Preux, został ujęty przez stróżów prawa.

Wcześniej Brazylijczyk - rywal Tomasza Drwala na UFC 75 - wtargnął z pistoletem do klubu BJJ, prowadzonego przez Pablo Popovitcha. Silva, grożąc bronią ćwiczącym, chciał dopaść trenera, którego podejrzewał o romans ze swoją żoną Thysą, także uczestniczącą w zajęciach brazylijskiego jiu-jitsu. Wściekły "Pitbull" włożył nawet lufę do ust żony.

No a później doszło do opisanych wcześniej wydarzeń.

Dana White, zapytany przez jeden z amerykańskich portali co sądzi o wyczynie Thiago Silvy, odparł:

Ten gość nigdy więcej nie zawalczy w klatce UFC.

I Silva został ostatecznie zwolniony z największej organizacji MMA na świecie, choć jeszcze we wrześniu 2014, przez kilka dni mógł cieszyć się z odnowienia kontraktu. Potem jednak jego była żona ujawniła kompromitujące go nagrania, które spowodowały szybkie rozwiązanie umowy z Brazylijczykiem.

W tym roku trafił on do WSOF. Co niewiele zmieniło w jego życiu. Wciąż bowiem pakuje się w kolejne kłopoty.

JAM

Opublikowano: 2015-07-28

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również