Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Tim Kennedy proponuje walkę Danowi Hendersonowi

tim-kennedy-proponuje-walke-danowi-hendersonowi

Co dalej z 44-letnim Danem Hendersonem? To pytanie zadaje sobie wielu komentatorów i fanów MMA. Hendo po efektownym zwycięstwie nad Timem Boestchem, odniesionym już w 28 sekundzie pojedynku, zaprzeczył opinii jakoby w najbliższym czasie czekała go sportowa emerytura. Najsatrszy w historii wojownik, który wygrał w Ultimate Fighting Championship przez nokaut, dowiódł iż nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w mieszanych sztukach walki.

No więc co teraz? Przeglądając zestaw wojowników UFC w kategorii średniej łatwo zawuważyć, że z wieloma z nich Henderson (31-13 MMA, 8-7 UFC) już walczył, a ponadto ich znacząca część ma na dodatek zabukowane kolejne pojedynki.

Może więc rozwiązaniem byłoby skorzystanie z oferty złożonej właśnie na twitterze przez Tima Kennedy'ego (18-5 MMA, 3-1 UFC) i zestawienie obu wspomnianych dżentelmenów podczas kolejnej gali z cyklu "Fight for the Troops"? Co prawda ostatnia w historii podobna impreza nr 3, z której dochód przeznaczany jest na wsparcie amerykańskich weteranów wojennych, odbyła się w bazie wojskowej w Fort Campbell dość dawno temu, bo w 2013 roku (jako UFC Fight Night 31), nie jest jednak wykluczone że kolejną zobaczymy w ciągu najbliższych miesięcy.

Zestawienie mającego bogatą, wojskową karierę Kennedy'ego z Hendersonem w najważniejszym boju w czwartej w dziejach "żołnierskiej" imprezy nie byłoby więc złym pomysłem. Tym bardziej, że 35-letni Kennedy podczas wspomnianej "Fight for the Troops 3" znokautował Rafaela Natala, a w swoim ostatnim boju, w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach, przegrał na UFC 178 z Yoelem Romero.

Nie dość więc, że jest żądnym zwycięstwa ulubieńcem armijnej widowni, to jeszcze daje bardzo efektowne walki, co dzięki zestawieniu go z "wiecznie żywym" Hendersonem gwarantowałoby emocje na najwyższym poziomie.

JAM

Opublikowano: 2015-06-08

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również