Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Travis Brown rozstał się z Taverdyanem. Co zrobi Ronda Rousey?

travis-brown-rozstal-sie-z-taverdyanem-co-zrobi-ronda-rousey

Najsłynniejsza para w światowym MMA nie współpracuje już z tym samym trenerem. Ronda Rousey i Travis Brown do niedawna jeszcze znajdowali się pod skrzydłami Edmonda Taverdyana.

Teraz to się zmieniło. "Hapa" postanowił bowiem, że zmienia dotychczasowe miejsce przygotowań na Black House, czyli na towarzystwo wielu znanych postaci ze świata MMA, m.in. Andersona Silvy, braci Nogueira, Jacare Souzy czy Lyoto Machidy. To ma odmienić jego dość podły ostatnio los w UFC.

Co stanie się z Rondą Rousey - tego w tej chwili nie wiadomo. W każdym razie i ona jest od dawna namawiana do rezygnacji ze współnych przygotowań z ormiańskim trenerem, który ma wielu zaprzysięgłych wrogów nie tylko w świecie MMA.

Wielką przeciwniczką Taverdyana, który reklamuje się jako "mistrz Muay Thai", jest mama byłej mistrzyni UFC w wadze koguciej, która twierdzi że sprawcą wszystkich nieszczęść oraz "twórcą" ostatnich niepowodzeń jej córki - z bolesnym łomotem zebranym przez "Rowdy" od Amandy Nunes na czele - jest właśnie pochodzący z Armenii szkoleniowiec.

AnnMaria De Mars jest w swoim oporze przeciwko Taverdyanowi konsekwentna i nieustępliwa. W październiku 2015 roku, zanim jeszcze jej pociecha poległa spektakularnie w boju z Holly Holm, dr De Mars rozpoczęła swoją krucjatę przeciwko Ormianinowi.

Po porażce poziom krytyki wzrósł, a przecież już wcześniej był bardzo wysoki. Przypomnijmy sobie więc jak w ostatnim czasie, także w wywiadzie poniżej, De Mars oceniała i opisywała Tarverdyana. Ostrzegamy: nie jest rodzinnie i sympatycznie.

Myślę, że Edmond jest tragicznym trenerem. Będę to mówić publicznie. To fatalny szkoleniowiec. Wygrał los na loterii, gdy Ronda zdecydowała się z nim współpracować. Gdyby nie to, że mogą mnie wsadzić za coś podobnego do więzienia, chętnie rozjechałabym go swoim autem. Nienawidzę tego gościa. On jest najbardziej bezwartościowym człowiekiem stworzonym na ziemi przez Boga - mówiła mama byłej mistrzyni wagi koguciej zanim jeszcze Holm odebrała jej tytuł.

Po przegranym pojedynku, w rozmowie z jedną ze stacji radiowych, DeMars potwierdziła swoje opinie na temat pochodzącego z Armenii szkoleniowca.

Ronda trenowała z idiotą - oznajmiła dr De Mars. - Zresztą, nie tylko z idiotą. Z idiotą i oszustem. Byłam wstrząśnięta, gdy dowiedziałam się, że ten facet tak naprawdę niczego nie osiągnął w MMA. Walczył np. z kimś, kto miał rekord 6-20 i pokonał go niejednogłośną decyzją sędziów. To zwykły hochsztapler. Gdyby nie to, że Ronda ma wielki talent i trafiła do niego z ogromnym bagażem doświadczeń wyniesionym choćby z czasów startów olimpijskich, niczego by nie osiągnęła.

Ona musi od niego uciec. Facet ma rozbuchane ego i nic ponadto. Zwodzi ją. Gdy Ronda znów stanie się sobą, będzie wygrywać ze wszystkimi na świecie.

Zdaję sobie sprawę z tego, że córka jest już dorosła i sama podejmuje decyzje. To smutne, ale nieodwołalne. Mam tylko nadzieję, że w końcu zrozumie co zrobiła, zobaczy popełnione błędy i wyciągnie z nich odpowiednie wnioski.

Nie jestem nadopiekuńcza czy zwariowana na punkcie swej pociechy. Ja, w przeciwieństwie do innych nadgorliwych mam wojowniczek czy wojowników, mam ogromne doświadczenie w sporcie, byłam mistrzynią świata. I widzę, czy ktoś jest prawdziwym trenerem, czy nie. Taverdyan jest oszustem. Nie mam co do tego wątpliwości.Nie twierdzę, że jestem najmądrzejsza na świecie, że zjadłam wszystkie rozumy. Ale wiem co powinna zrobić Ronda, by wygrywać. Nieraz jej o tym mówiłam. Facet z którym trenuje nie ma bowiem zielonego pojęcia o tym, co robi.

Liczę na to, że Tarverdyan straci niebawem licencję lub wyląduje w więzieniu, bowiem istanieje taka groźba. I wtedy Ronda będzie zmuszona do zmiany klubu, co znów pozwoli jej wygrywać. Inaczej czeka ją trudna przyszłość.

Tyle mama Rondy Rousey. My dodajmy także, że - choć nie mamy kompletnej wiedzy na temat trenerskich umiejętności Edmonda Tarverdyana - to zauważyliśmy, iż nie tylko AnnMaria De Mars przypuściła na niego w ostatnich miesiącach szaleńczy atak.

Tym bardziej, że kontrowersyjny szkoleniowiec sam dostarcza tematów do różnorakich spekulacji. Tuż przed walką Rousey z Holm okazało się, że grozi mu bankructwo, natomiast w styczniu 2016 roku na jaw wyszło, że podał nieprawdziwe dane we wniosku o odnowienie licencji sekundanta.

Tarverdyan stoczył dwie zawodowe walki w MMA. Jeden z jego rywali - o czym wspomniała mama Rousey - miał rekord 6-20, drugi zaś 0-2.

Nie wystarczy - przekonują krytycy Tarvedyana - podziwiać Muhammada Alego, by zostać od razu doskonałym trenerem.

Tak czy inaczej sama "Rowdy", mimo bolesnych dwóch porażek z rzędu, wciąż zaprzecza, jakoby miała opuścić swego szkoleniowca.

Czego nie może zrozumieć obecnie szołmen i komentator, a niegdyś zawodnik wagi ciężkiej UFC, Brendan Schaub.

Amerykanin, były chłopak "Rowdy", jeszcze do niedawna nie był w stanie pojąć dlaczego Travis Brown także nie zrezygnuje z usług ormiańskiego szkoleniowca. Jak się właśnie okazało pochodzący z Hawajów wojownik wsłuchał się w uwagi wypowiadane przez ludzi ze środowiska MMA (czyli m.in. Schauba) i odszedł od dotychczasowego szkoleniowca.

Czy Ronda postąpi tak samo?

Na zakończenie, jako dobra puenta całej tej historii, Schaub o Rousey, Brownie i Taverdyanie zanim jeszcze doszło do ogłoszonego właśnie "rozłamu":

Ta współpraca trwa, choć ani Rondzie, ani Taverdyanowi tak naprawdę niczego nie daje. Bo co może wnieść w życie zawodnika ktoś, kto zmarnował tak wiele talentów? To właśnie Edmon doprowadził do ruiny karierę Travisa Browne'a. Gdy Travis walczył ze mną, był w znakomitej dyspozycji, miał ogromny potencjał, podobnie jak jeszcze do niedawna Ronda. A teraz? Browne prezentuje się fatalnie, beznadziejnie porusza się na nogach, jego czas mija. Jeśli przegra najbliższy pojedynek z Derrickiem Lewisem, może wylecieć z UFC. Będzie go więc ta współpraca bardzo dużo kosztowała.

Browne zmierzy się z Lewisem 11 lutego 2017, podczas UFC 208 na Brooklynie. W jego narożniku nie będzie już kontrowersyjnego szkoleniowca, pochodzącego z Armenii.

JAM

Opublikowano: 2017-01-20

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również