Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


TUF 22 Finale. Marcin Wrzosek zadebiutuje w UFC. Rywal - Julian Erosa

tuf-22-finale-marcin-wrzosek-zadebiutuje-w-ufc-rywal-julian-erosa

Marcin Wrzosek (10-2 MMA, 0-0 UFC) dokonał tego, na co liczył i on sam, i wszyscy fani MMA w Polsce. "Polish Zombie", choć w decydującym, półfinałowym pojedynku The Ultimate Fighter przegrał prez poddanie z Saulem Rogersem (który z powodu kłopotów prawnych - Anglik podał nieprawdziwe dane we wniosku wizowym - i tak w finale nie wystapi), pojawi się się ostatecznie na TUF 22 Finale w Las Vegas. Rywalem Polaka będzie Julian Erosa (14-2 MMA).

Pochodzący z Bydgoszczy wojownik stoczył podczas ostatniej edycji The Ultimate Fighter, jako reprezentant drużyny Conora McGregora, trzy walki.

Najpierw wypunktował Tima Gallichio, jednak nie był to dla niego łatwy bój - w rozmowie z naszym portalem polski wojownik opowiadał potem, że nie bardzo pamięta pamięta, co się w czasie tej potyczki wydarzyło.

Potem Wrzosek, także na punkty, pokonał Davida Teymura, by wreszcie na koniec pobytu w domu Wielkiego Brata stworzonym przez UFC zmierzyć się ze wspomnianym Rogersem.

Wcześniej, przed znalezieniem się w TUF, Polak bił się m.in. dwukrotnie dla CWFC.  W lipcu 2013 przegrał w drugiej rundzie przez TKO (uderzenia w parterze) z Chrisem Fishgoldem, by później jednogłośną decyzją sędziów pokonać Arnolda Allena.

Wrzosek, który zawodową karierę w MMA rozpoczął w 2011 roku, to czołówka wagi piórkowej w Polsce. Trzy ze swoich dotychczasowych dziesięciu oficjalnych zwycięstw odniósł przez poddania, cztery przez KO lub TKO.

W 2015 roku oglądaliśmy go w Polsce m.in. na PLMMA 49 Łobzie, gdzie - choć nie bez kłopotów - wygrał przez poddanie w pierwszej rundzie z Sulkhanem Sakaszwilim. Po kolejnym udanym wystepie, tym razem na gali FEN w Bydgoszczy i pokonaniu Roberta Rajewskiego, Wrzosek zarzucił organizatorom, że nie wypłacili mu należnej gaży.

Szefowie Fight Exclusive Night odpierali te zarzuty twierdząc, że pieniądze zniknęły najprawdopodobniej gdzieś w przestrzeni między zawodnikiem a jego menedżerem.

Teraz - dodajmy - 28-letniego Polak podobnego przygody raczej nie spotkają, powinien bowiem dostać wypłatę za kolejny, oficjalny bój prosto do ręki (w postaci czeku, rzecz jasna). Takie bowiem zasady obowiązują w UFC.

W UFC, w której rywalem Wrzoska będzie Julian Erosa. Amerykanin, podobnie jak nasz reprezentant, zawalczy na finałowej gali mimo że przegrał półfinałowej bój. 26-letni "Juicy J" został bowiem znokautowany w kończącej rywalizację TUF 22 batalii już w pierwszej rundzie przez Artema Lobova.

Erosa we wcześniejszych potyczkach w "The Ultimate Fighter" był lepszy od Mehdiego Bahdada oraz Abnera Lloverasa, a przed zakwalifikowaniem się do programu pokonał czterech rywali z rzędu.

Reprezentant Yakima MMA swoją profesjonalną przygodę z mixed martial arts rozpoczął w 2010 roku. Dotychczas, w zawodowych pojedynkach toczonych m.in. dla organizacji SFL i King of the Cage, odniósł czternaście zwycięstw. Ośmiokrotnie kończył swoje wygrane występy przez poddania, trzykrotnie nokautował przeciwników. I tylko raz potrzebował pełnego dystansu, by rozprawić się z rywalem.

JAM

Opublikowano: 2015-12-10

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również