Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


TUF: Latin America 3. Chuck Liddell i Forrest Griffin trenerami

tuf-latin-america-3-chuck-liddell-i-forrest-griffin-trenerami

Kolejny sezon "The Ultimate Fighter", czyli “TUF: Latin America 3” będzie szczególnym wydarzeniem. Konkurencyjne drużyny poprowadzą bowiem dwaj członkowie Galerii Sław UFC, Chuck Liddell i Forrest Griffin (na zdjęciu).

Trzeci sezon “TUF: Latin America", inaczej niż dwa poprzednie, w tym hitowy pierwszy, będzie kręcony nie w USA, a wiosną tego roku w Argentynie. Telewizyjna premiera programu nastąpi w sierpniu 2016.

Liddell (21-8 MMA, 15-8 UFC) zakończył swoją efektowna karierę w MMA po porażce przez nokaut na UFC 115, w czerwcu 2010, z Richem Franklinem. Liddell był jednym z najpopularniejszych wojowników UFC w historii i mistrzem tej organizacji w kategorii półciężkiej.

"The Iceman" wywalczył tytuł na UFC 52, po zwycięstwie nad Randym Couturem i bronił go udanie cztery razy, aż wreszcie stracił pas na rzecz Quintona Jacksona na UFC 71. Liddell był także jednym z trenerów pierwszego sezonu TUF.

Griffin (19-7 MMA, 10-5 UFC) natomiast to zwycięzca pierwszego sezonu TUF w kategorii półciężkiej i zawodnik teamu Liddella. Jego największym sukcesem było pokonanie "Rampage'a" i odebranie mu mistrzostwa na UFC 86.

Griffin stracił pas na rzecz Rashada Evansa w swoim kolejnym pojedynku, jednak i tak pozostał jednym z najbardziej cenionych wojowników przez fanów MMA na całym świecie.

36-letni Amerykanin swój ostatni pojedynek stoczył w lipcu 2012. Pokonał wtedy inna reprezentanta galerii Sław UFC, teraz promującego organizację Bellator Tito Ortiza.

JAM

Opublikowano: 2016-04-12

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również