Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Tymoteusz Świątek vs. Pavel Svoboda w walce wieczoru na FEN 4

tymoteusz-swiatek-vs-pavel-svoboda-w-walce-wieczoru-na-fen-4

Organizacja Fight Exclusive Night ujawniła, kto wystąpi w pojedynku wieczoru nadchodzącej gali FEN 4 "Summer Edition”, która odbędzie się 16 sierpnia 2014, w Sopocie, w Hali 100-lecia Sopotu im. Haffnera przy ulicy ul. Goyki 7. Będzie to międzynarodowa walka na zasadach MMA, a zmierzą się w niej -polski zawodnik, Tymoteusz "Omen" Świątek (14-2 MMA) i Czech, Pavel Svoboda (11-3 MMA). Pojedynek odbędzie się w wadze do 61 kilogramów.

20-letni Tymoteusz Świątek to jedna z nadziei polskiego MMA i zawodnik, który powoli staje się wizytówką organizacji FEN. To będzie jego trzeci występ w jej ramach. W ringu Fight Exclusive Night debiutował w marcu 2014 podczas gali FEN 2 we Wrocławiu zmuszając do poddania mistrza świata w kickboxingu, Gerarda Lindera. Ostatni występ, w czerwcu bieżącego roku, także był udany, bowiem "Omen" znokautował szwedzkiego zawodnika, Martina Foudę.

Świątek mimo bardzo młodego wieku ma za sobą walki nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech i w Finlandii. Teraz przyjdzie mu zmierzyć się z bardzo doświadczonym rywalem o bardzo dobrych warunkach fizycznych. Świątek trenuje w klubie Fightman Bochnia pod okiem trenera Tomasza Knapa.

Pavel Svoboda to sympatyczny facet, ale będę musiał go znokautować lub poddać. Moja kariera rozwija się i muszę ją budować na zwycięstwach nad takimi gośćmi. Będę dla niego gościnny, ale dopiero po walce, którą wygram - zaznaczył Tymoteusz Świątek.

Pavel Svoboda ma 30 lat i jest jedną z wyróżniających się postaci czeskiego MMA. W profesjonalnych walkach debiutował w kwietniu 2012 roku odnosząc siedem zwycięstw z rzędu, nim dobrą passę, ściągniętego na 24 godziny przed walką Czecha, zatrzymał na KSW 22 Czeczen, Anzor Azhiev. Czech przypłacił ciężkim nokautem walkę przyjętą w ostatniej chwili, bez przygotowania, ale szybko doszedł do siebie.

Od grudnia 2013 roku pochodzący z Ostravy Svoboda, wygrał cztery kolejne pojedynki i na pewno nie zamierza na tym poprzestać. Czech trenuje w Jayman MMA Fighting Systems, a jego trenerem jest Jakub Müller.

Kibice będą mogli obejrzeć obu zawodników w akcji w Hali Stulecia w Sopocie i na antenie stacji Fight Box Live. Więcej informacji na www.fen-mma.com.

Sprzedaż biletów na galę prowadzi sieć KupBilet.pl, która oferuje możliwość zakupu poprzez sprzedaż internetową. Dodatkowo bilety dostępne są w punktach sieci STS i Empik. Tylko w Gdańsku oferuje je kilkanaście punktów sprzedaży, a w całym kraju blisko 300 punktów.

Opublikowano: 2014-07-28

Komentarze

av

Tymek go zje.

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również