Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Tymoteusz Świątek vs. Victor Marinho w walce wieczoru na gali FEN 6

tymoteusz-swiatek-vs-victor-marinho-w-walce-wieczoru-na-gali-fen-6

Organizacja Fight Exclusive Night ydradyia wasnie, kogo zobaczymy w walce wieczoru gali FEN 6 „Showtime”, która 6 marca 2015 odbędzie się we wrocławskiej hali „Orbita”. Przeciwnikiem polskiego zawodnika Tymoteusza „Omena” Świątka (15-2-1 MMA) będzie Portugalczyk, Victor “Kiko” Marinho (8-1 MMA). Pojedynek odbędzie się w formule MMA, w kategorii koguciej do 61 kg.

Victor Da Silva Melo Marinho to zawodnik silnego klubu Portugal Gold Team i Buffalo Combat Team. Do Polski trafił poprzez grupę managerską World Of Profit. 26-latek walczył na galach we własnym kraju (Portugal Combat czy Cage Fighters), a także wystąpił w Brazylii na gali Curitiba Fight Pro, gdzie pokonał w 44 sekundy brazylijskiego rywala zmuszając go do poddania.

„Kiko” to bardzo wszechstronny i widowiskowy zawodnik. Występuje w walkach Muay Thai, jak też jest specjalistą od Jiu-Jitsu, co udowodnił trzykrotnie zdobywając mistrzostwo kraju i dwukrotnie mistrzostwo Półwyspu Iberyjskiego w tej dyscyplinie. Jest posiadaczem pasa organizacji WKU. Ma na koncie 8 zwycięstw zawodowych i tylko 1 porażkę. Reprezentant Portugalii będzie trudnym rywalem dla Polaka

21-letni Tymoteusz Świątek to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zawodników MMA i zarazem jeden z najbardziej kontrowersyjnych. Na galach FEN walczył trzykrotnie i trzykrotnie zwyciężał.

W marcu 2014 pokonał mistrza świata w kickboxingu, Gerarda Lindera, w czerwcu 2014 wygrał ze Szwedem, Martinem Foudą, a w sierpniu tego samego roku pokonał Pavla Svobodę z Czech.

Podopieczny trenera Tomasza Knapa mimo młodego wieku w 18 walkach zwyciężał 15 razy i tylko 2 razy został pokonany. Swoich rywali zmuszał do poddania lub nokautował. Podczas walki z Foudą jego nokaut został uznany przez branżową prasę „Nokautem Roku 2014”.

Ogromnie cieszymy się z zakontraktowania tak silnego i widowiskowego zawodnika jak „Kiko”. Absolutnie nie faworyzujemy Świątka w tym wypadku, a chcemy mu dać godnego rywala. Nie chcemy utyskiwań na rekord, poziom, wzrost czy kolor oczu. Chcemy dobrej walki i portugalski wojownik to gwarantuje. Świątek to wojownik i Marinho to wojownik, a zatem czeka nas wojna - powiedział Rafał Sawicki, wiceprezes organizacji Fight Exclusive Night.

To prawda, że postawiliśmy kolejne trudne wyzwanie „Omenowi”, ale stawiamy na efektowne pojedynki, które zapamięta publiczność. Świątek nas nie zawiódł nigdy i teraz też liczymy na taki pojedynek w jego wykonaniu - wtórował mu prezes Paweł Jóźwiak.

Oficjalna informacja FEN

Opublikowano: 2015-02-13

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również