Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 141. Overeem ma licencję. Walka z Lesnarem wciąż niepewna

ufc-141-overeem-ma-licencje-walka-z-lesnarem-wciaz-niepewna

Alistair Overeem najprawdopodobniej będzie walczył z Brockiem Lesnarem podczas UFC 141, choć stuprocentowej pewności wciąż mieć nie możemy. NSAC, czyli sportowa komisja w Nevadzie, udzieliła Holendrowi warunkowej licencji, niezbędnej do stoczenia tego pojedynku.

Kilkanaście godzin temu gruchnęła wieść (TUTAJ szczegóły), że holenderski zawodnik zostanie wykluczony z udziału w gali. Miał mieć bowiem kłopoty z testami antydopingowymi. NSAC wezwała go, by się z domniemanych win wytłumaczył.

Overeem - jak się okazało - unikał obowiązkowych badań lub robił je w Holandii, czego NSAC nie uznaje. Tłumaczył, że nie przeszedł wszystkich zaleconych prób, ponieważ miał inne bardzo ważne sprawy na głowie, w tym chorobę matki.

Po dość długich i burzliwych obradach członkowie komisji orzekli w końcu, że "Demolition Man" dostanie warunkową zgodę na występ w Las Vegas. Musi jednak przejść w ciągu 72 godzin specjalistyczny test w Niemczech lub w Anglii, w miejscu akceptowanym przez WADA (światowa agencja do walki z dopingiem). Później kolejne badania czekają Overeema 30 grudnia, zaraz po wylądowaniu w USA (walka zaplanowana jest na 31 grudnia). Holender został również zobowiązany do stawienia się na kontrolę dwukrotnie - w ciągu pół roku - po ewentualnym pojedynku z Lesnarem.

Wciąż bowiem nie ma całkowitej pewności, że do tego boju dojdzie. Odwołać go może np. szef UFC Dana White.

JAM

Opublikowano: 2011-12-13

Komentarze

av

nie no nir robmy jaj. Ma licencje niech walczy. Jakies to niepowazne

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również