Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 148. Trener Sonnena chce zmiany werdyktu walki z Silvą

ufc-148-trener-sonnena-chce-zmiany-werdyktu-walki-z-silva

Zdaniem Scotta McQuarry'ego, trenera Chaela Sonnena, werdykt drugiego pojedynku z Andersonem Silvą powinien zostać zmieniony na "no contest". - To co się stało, jest niesprawiedliwe. Brazylijczyk zaatakował Chaela kolanem w parterze. To nielegalne kopnięcie - twierdzi McQuarry.

W drugiej rundzie Sonnen popełnił błąd i wywrócił się przy próbie uderzenia backfistem. Wtedy dopadł go Silva. I zaatakował siedzącego na macie rywala kolanem. W pierwszej chwili wydawało się, że faktycznie uderzając go w głowę. Komentujący walkę w Orange sport Andrzej Janisz i Łukasz "Juras" Jurkowski na gorąco też tak ocenili to, co wydarzyło się przy siatce. I zasugerowali dyskwalifikację.

Dopiero powtórka pokazała, że kolano trafiło nie w głowę, a w korpus Amerykanina. Duet J & J orzekł: naruszenia przepisów nie było.

Jednak podobne sugestie nie przekonują McQurry'ego. Twierdzi, że jego zawodnik zarobił w twarz.

- Przyglądałem się całemu zdarzeniu z różnych ujęć. Widziałem moment, w którym kolano Silvy trafia Chaela w głowę. Rozmawiałem też z przedstawicielami Sportowej Komisji Stanu Nevada na ten temat. Będziemy się odwoływać od werdyktu. Tym bardziej, że dwóch członków NSAC zaraz po wszystkim przyznało mi rację. Chcemy zmiany wyniku na "no contest" i kolejnego rewanżu - dodaje McQuerry.

Czy cała akcja ma szansę powodzenia? To raczej wątpliwe. Rzadko się zdarza, by werdykt walki został zmieniony, chyba że doszło do ewidentnego błędu. Tutaj cała sytuacja ewidentna nie jest. A sam szef Sportowej Komisji Stanu Nevada Keith Kizer dodaje:

- Każdy może się odwoływać, jednak sędziowska decyzja jest ostateczna. A poza tym mam wątpliwości, czy faktycznie było to nielegalne użycie kolana - dodaje.

Sonnen i jego trener mają więc marne szanse na to, by wynik został zmieniony. Ale co sobie McQuerry pokrzyczy, to jego.

WOJ

Opublikowano: 2012-07-09

Komentarze

av

HEH BZDURA!!! SONNEN PO TYM KOLANIE WSTAŁ I WALCZYL ROZUMIEM JAK BY NIE WSTAŁ ALE WSTAL I UDOWODNIL ZE MOZE DALEJ WALCZYC WIEC O CO KAMAN POTEM BYLO KO TO SPORT ZDARZA SIE

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również