Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 150. Trzy walki w rozpisce, w tym Henderson vs. Edgar 2

ufc-150-trzy-walki-w-rozpisce-w-tym-henderson-vs-edgar-2

Ben Henderson (16-2 MMA, 4-0 UFC, na zdjęciu) będzie najprawdopodobniej bronił mistrzowskiego pasa wagi lekkiej podczas gali UFC 150, która odbędzie się - jak zakłada wstępny plan - 11 sierpnia 2012 w Denver. Jego rywalem będzie, rzecz jasna, Frankie Edgar (14-2-1 MMA, 9-2-1 UFC), któremu Henderson odebrał tytuł w lutym na UFC 144.

Dana White wolał co prawda, żeby Edgar porzucił kategorie do 145 funtów i przeniósł się do  wagi piórkowej oraz zmierzył z Jose Aldo, jednak Edgar odrzucił tę koncepcję i domagał się rewanżu z "Hendo". Jego życzenie zostało ostatecznie spełnione.

Oprócz pojedynku Henderson vs. Edgar 2, który będzie oczywiście walką wieczoru, we wstępnej rozpisce UFC 145 znalazły się jeszcze dwa inne boje. W pierwszym z nich Yushin Okami (26-7 MMA, 10-4 UFC) ma bić się z Luizem Cane'em (12-4 MMA, 4-4 UFC), natomiast w drugim Dennis Hallman (51-14-2 MMA, 4-5 UFC) ma zmierzyć się z Thiago Tavaresem (17-4-1 MMA, 7-4-1 UFC.

Dla Okamiego to wielka szansa na rehabilitację za dwie kolejne porażki z rzędu, w tym ostatnią z Timem Boetchem, w którym miał druzgoczącą przewagę i obijał niemiłosiernie rywala, po czym na początku trzeciej rundy ledwie żywy Boetsch zdołał go znokautować.

Luiz Cane, podobnie jak Okami, też przegrał wygrany wydawać się mogło pojedynek, tyle że ze Stefanem Nedkovem podczas UFC 134. I jemu więc zależy na zmazaniu plamy po ostatnim występie.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja bohaterów trzeciego, zaplanowanego na UFC 150 pojedynku, czyli Dennisa Hallmana i Thiago Tavaresa. Obaj ostatnio wygrywali, a Tavares, (weteran Hallman jest bardzo bliski zakończenia kariery) jest bardzo bliski tego, by zostać uczestnikiem jakiegoś bardzo poważnego pojedynku wieczoru, o prestiżu zbliżonym do walki z Hendersonem i Edgarem w rolach głównych.

JAM

Opublikowano: 2012-04-29

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również