Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 152. Nowe walki: Swanson vs. Oliveira, Miller vs. Pierson

ufc-152-nowe-walki-swanson-vs-oliveira-miller-vs-pierson

UFC 152 zyskała znacznie dzięki dodaniu do jej rozpiski dwóch kolejnych pojedynków: Cub Swanson (17-5 MMA, 2-1 UFC) vs. Charles Oliveira (16-2 MMA, 4-2 UFC) w wadze piórkowej i Dan Miller (14-6 MMA, 6-5 UFC, na zdjęciu z lewej) vs. Sean Pierson (12-6 MMA, 2-2 UFC) w kategori półśredniej.

Swanson to bardzo efektownie walczący wojownik. Ma na koncie trzy bonusy za najlepsze walki wieczoru przyznawane mu po galach WEC oraz bonus (50 tys. dolarów) za "Nokaut wieczoru", który odebrał po zastopowaniu Rossa Pearsona na UFC on FX 4.

Jego przeciwnik Charles Oliveira ma za sobą trzy wielce udane występy i zwycięstwa nad m.in. Erikiem Wisley'em (które dało mu 65 tys. za "Poddanie wieczoru") oraz Jonathanem Brookinsem.

Dan Miller, którego zobaczymy w drugim z dodanych właśnie pojedynków, to postać wyjątkowa. Jego kariera w UFC przez pewien czas wisiała na włosku po śmierci córki w 2009 roku. Wcześniej, w 2008 roku Miller pokonał doskonale znanego także z gal KSW (i zwycięstwa nad Antonim Chmielewskim) Matta Horwicha (fragment tej walki na zdjęciu).

Miller bardzo przejmuje się ostatnio poważnymi kłopotami zdrowotnymi syna. Jak sam jednak twierdzi, czuje że wciąż musi walczyć. Na przekór wszystkiemu. Ostatnią bitwę, z Ricardo Funchem, nawet wygrał (wcześniej zaliczył dwie porażki). I chwała mu za to.

Pierson, z którym Miller wejdzie do klatki, będzie bił się w swoim rodzinnym mieście po raz drugi od chwili podpisania kontraktu z UFC. Były policjant, podobnie jak jego przeciwnik, po dwóch przegranych z rzędu zaliczył niedawno kolejne zwycięstwo w karierze. Podczas UFC on FX 3 pobił Jake'a Hechta.

UFC 152 odbędzie się 22 września 2012 w Air Canada Centre w Toronto.

JAM

Opublikowano: 2012-08-02

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również