Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 153. Silva czy Bonnar? Zaprasza Orange sport. WIDEO

Oto jedna z najbardziej niespodziewanych walk zorganizowanych przez Ultimate Fighting Championship. Pojedynkiem wieczoru podczas UFC 153 będzie bój Anderson Silva (32-4 MMA, 15-0 UFC) vs. Stephan Bonnar (14-7 MMA, 8-6 UFC). Oznacza to, że 14 października 2012 w Rio de Janeiro, "Spider", bezdyskusyjny mistrz i dominator wagi średniej, wskakuje do kategorii 205 lbs.

Oprócz tego w rozpisce gali nr 153 znalazły się też m.in. walki Glover Teixeira (18-2 MMA, 1-0 UFC) vs. Fabio Maldonado (18-5 MMA, 1-2 UFC) i Antonio Rodrigo Nogueira (33-7-1 MMA, 4-3 UFC) vs. Dave Herman (21-4 MMA, 1-2 UFC).

- Wracamy na nasze normalne tory - wyznał szef UFC, Dana White. - Co prawda Anderson nie planował pojedynku w najbliższym czasie, a gdy zadzwoniłem nagrywał akurat reklamę w Brazylii, ale zgodził się wystąpić na UFC 153. Podobnie Bonnar. Wraz z Silvą reklamówkę kręcił też Nogueira. Skoro usłyszał co się dzieje, też wyraził chęć walki w Rio de Janeiro. To wszystko odbyło się w dobrym, starym stylu UFC - dodał White.

UFC 153 groziło bowiem zawalenie. Prawie w jednej chwili kontuzje ogłosili mający bić się w main evencie Jose Aldo, mistrz wagi piórkowej, i uczestnik co-main eventu Quinton Rampage Jackson. Anderson Silva i Minotaur uratowali jednak sytuację.

Zresztą nie tylko oni, dodajmy. Również Stephan Bonnar. Nam "The American Psycho" już zawsze będzie kojarzył się z dwoma świetnymi walkami z Krzysztofem Soszyńskim, podczas UFC 110 i UFC 116. Pierwszą przegrał (przez niezdolność do dalszej walki), drugą wygrał. Po raz ostatni walczył w listopadzie ubiegłego roku i zwyciężył w boju z Kyle'em Kingsburym. I gdy wszyscy zaczęli wysyłać go na emeryturę, niespodziewanie otrzymał od losu niezwykły bonus: walkę życia.

Natomiast Minotaura zobaczymy po raz pierwszy od czasu bolesnej - dosłownie i w przenośni - porażki z Frankiem Mirem na UFC 144. Po dźwigni założonej przez Mira ręka Nogueiry długo była składana w całość i gdy miał już wrócić na UFC 149, okazało się ostatecznie, że jednak jeszcze jest na to za wcześnie.

A Anderson Silva? Silva to najlepszy zawodnik MMA na świecie bez podziału na kategorie wagowe, który jest bitym faworytem najbliższego pojedynku z Bonnarem.

TUTAJ rozpiska UFC 153.

 • UFC 153 PRELIMS, niedziela, 14 października 2012, godz. 2:00
 • UFC 153: Silva vs. Bonnar, niedziela 2012, 14 października, godz. 4:00 
 • powtórka: niedziela, 14 października 2012, godz. 9:00, 18:15

Opublikowano: 2012-10-13

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również