Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 154. Cyrille Diabate i Chad Griggs zawalczą w Montrealu

ufc-154-cyrille-diabate-i-chad-griggs-zawalcza-w-montrealu

Chad Griggs (11-2 MMA, 0-1 UFC) i Cyrille Diabate (18-8-1 MMA, 3-2 UFC) będą walczyć podczas UFC 154. Ich walka znalazła się właśnie w rozpisce gali. Pojedynek odbędzie się w kategorii półciężkiej.

Diabate miał dość pokrętną drogę do tej walki. Najpierw planowano, że zastąpi Jorgena Krutha, który ogłosił zakończenie kariery, i zmierzy się z Fabio Maldonado na UFC on FUEL TV 5. Potem ten bój przeniesiono właśnie na UFC 154, aż wreszcie Maldonado został wybrany jako zmiennik Quintona "Rampage'a" Jacksona i wstawiony do karty walk UFC 153 jako przeciwnik Glovera Teixeiry.

Tym samym Diabate otrzymał ostatecznie szansę pokonania Chada Griggsa. Francuz, który zadebiutował w Ultimate Fighting Championship w 2010 roku, ostatnio był lepszy od Toma DeBlassa na UFC on FUEL TV 2.

Griggs to były zawodnik Strikeforce, który w debiucie w UFC, po sześciu kolejnych zwycięstwach, przegrał przez poddanie w pierwszej rundzie z Travisem Brownem. Potem postanowił przenieść się z wagi ciężkiej do półciężkiej i zgodził się na sierpniowy pojedynek z Philem Davisem, jednak z powodu kontuzji ostatecznie się z niego wycofał. Teraz wystąpi w Oktagonie UFC po raz drugi w historii.

UFC 154 została zaplanowana na 17 listopada 2012 w Bell Centre, w Montrealu. Pojedynkiem wieczoru będzie walka powracającego po kontuzji mistrza kategorii półśredniej Gerogesa St-Pierre'a z posiadaczem tymczasowego pasa Carlosem Conditem.

TUTAJ wstępna rozpiska gali.

JAM/MMAjunkie.com

Opublikowano: 2012-09-19

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również