Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 155: Lauzon vs. Maynard. UFC 152: Matyushenko vs. Hamill

ufc-155-lauzon-vs-maynard-ufc-152-matyushenko-vs-hamill

Ciekawa walka w wadze lekkiej trafiła do rozpiski gali UFC 155. 29 grudnia 2012 w Las Vegas zobaczymy w akcji Joe Lauzona (22-7 MMA, 9-4 UFC) i Gray'a Maynarda (11-1-1 MMA, 9-1-1 UFC, na zdjęciu). Natomiast podczas UFC 152 po raz pierwszy w tym roku wystąpi Vladimir Matyushenko (26-6 MMA, 7-4 UFC).

Lauzon wygrał trzy z czterech ostatnich pojedynków i ma za sobą jeden z lepszych występów w karierze. Na UFC on FOX 4 pokonał Jamiego Varnera, dzięki czemu zgarnął bonusy za "Najlepszą walkę wieczoru" i "Poddanie wieczoru".

Maynard w drodze po kolejny triumf

Natomiast Maynard poradził sobie niedawno z Clay'em Guidą, jednak była to jedna z brzydszych i nudniejszych walk, jakie kiedykolwiek odbyły się pod egidą UFC. Głównie za sprawą Guidy, który przede wszystkim biegał po Oktagonie. Zdesperowany Maynard próbował go nawet zachęcać do bardziej zdecydowanej bitwy, całkowicie opuszczająć gardę i prowokująco wystawiając głowę, jednak na niewiele się to zdało.

Wcześniej - przypomnijmy - "The Bully" mierzył się dwukrotnie w mistrzowskich pojedynkach z Frankie'em Edgarem, notując remis i porażkę. Poza tym odniósł w ostatnim czasie kilka spektakularnych sukcesów, pobił bowiem m.in. Kenny'ego Floriana, Nate'a Diaza czy Jima Millera. W 2008 roku zanotował także triumf nad Edgarem.

Matyushenko przeciwnikiem Hamilla, który odwołał zakończenie kariery

Do interesującego pojedynku w kategorii półciężkiej dojdzie także 22 września 2012 w Air Canada Centre w Toronto. Weteran Vladimir Matyushenko (26-6 MMA, 7-4 UFC), który po raz pierwszy w tym roku wejdzie do klatki, zmierzy się z Mattem Hamill (10-4 MMA, 9-4 UFC), niesłyszącym wojownikiem UFC, który jako jedyny - w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach, dodajmy - wygrał z Jonem Jonesem.

Hamill wstępnie zapowiedział porzucenie MMA po dwóch kolejnych, ubiegłorocznych porażkach: z "Rampage'em" Jacksonem i Alexandrem Gustafssonem. Ostatecznie jednak uznał, że trochę przedwcześnie podjął decyzję o zakończeniu przygody ze sportem.

I teraz zmierzy się z Matyushenką, choć wstępnie planowano że jego rywalem będzie Roger Hollett, który jednak wypadł z rozpiski z powodu kontuzji.

Bocek vs. Dos Anjos na UFC 154

Poza tym UFC ogłosiła jeszcze jedną walkę, dodaną tym razem do karty walk gali UFC 154. 17 listopada 2012 w Montrealu zobaczymy w Oktagonie Kanadyjczyka Marka Bocka (11-4 MMA, 7-4 UFC) i Brazylijczyka Rafaela dos Anjosa (17-6 MMA, 6-4 UFC). Przypomnijmy, że głównym wydarzeniem tej imprezy ma być mistrzowski pojedynek Georgesa St-Pierre'a z Carlosem Conditem.

WOJ

Opublikowano: 2012-08-20

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również