Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 162. Chris Weidman: mogę wygrać z Andersonem Silvą

ufc-162-chris-weidman-moge-wygrac-z-andersonem-silva

Chris Weidman (9-0 MMA, 5-0 UFC), pretendent do tytułu mistrza UFC w wadze średniej, to przykład na to, że nie zawsze do wielkich sukcesów w sporcie, w tym w MMA, dochodzi się dzięki niezwykle drobiazgowo zorganizowanym treningom.

Niepokonany "All-American" nigdy dotąd nie miał stworzonego profesjonalnego campu, podczas którego szykowałby się do kolejnych wystepów. To co jest standardem w przypadku wszystkich, czołowych wojowników UFC, w jego przypadku nie funkcjonowało ani przez chwilę.

- Wstawałem rano, przeciągałem się, i mówiłem sobie: dobra, bierzemy sie do roboty, zróbmy i dziś coś pożytecznego - z rozbrajającą szczerością opowiadał portalowi MMAjunkie.com o kulisach swoich przygotowań do kolejnych występów najbliższy rywal Andersona Silvy.

Teraz to się jednak zmieniło. Weidman twierdzi bowiem, że przed tak poważnym pojedynkiem trzeba było stworzyć wcześniej jakiś plan przygotowań. I został on ostatecznie wymyślony przez Johna Danahera, z którym Amerykanin szlifuje swoje umiejętności w jiu-jitsu.

Choć - zdaniem Weidmana - i tak nie to jest najważniejsze. Jak sam twierdzi musi pokonać Brazylijczyka w Oktagonie, a nie na papierze.

Bo tylko w ten sposób odbierze Silvie mistrzowski pas. W co zresztą szczerze wierzy.

- Po moim zwycięstwie będą tylko dwie możliwości: albo Silva natychmiast decyduje się na rewanż, albo przechodzi na emeryturę. Ktoś, kto ma na koncie jedenaście udanych obron mistrzowskiego tytułu, nie powinien rozmieniać się na drobne - sugeruje Weidman.

Walka Silva vs. Weidman odbędzie się podczas UFC 162, 6 lipca 2013 w Las Vegas.

WOJ

Opublikowano: 2013-05-08

Komentarze

av

Zobaczymy:)

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również