Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 166. Roy Nelson podpisał kontrakt i będzie walczył z Cormierem

ufc-166-roy-nelson-podpisal-kontrakt-i-bedzie-walczyl-z-cormierem

Roy Nelson (19-8 MMA, 6-4 UFC), który wiele ostatnio mówił o walorach bycia niezależnym wojownikiem, podpisał w końcu nowy kontrakt z Ultimate Fighting Championship i podczas UFC 166 zmierzy się z Danielem Cormierem (12-0 MMA, 1-0 UFC).

Nie zawsze zgadzamy się z Roy'em, ale on niezaprzeczalnie ma duży talent. To dobry zapaśnik, z ciężkimi rękoma i twardą głową. Prezentuje też niezłe jiu-jitsu i godną pochwały kondycję - komplementował ostatnio Nelsona Dana White.

Nelson walczył po raz ostatni 15 czerwca 2013 na UFC 161. Dość późno wskoczył wtedy do rozpiski, gdyż z powodu kontuzji pewnym zmianom uległa pierwotnie złozona karta walk.

Przy okazji "Big Country" odrzucił przed tą galą propozycję nowej umowy z UFC, gdyż liczył na zwycięstwo i lepsze dla siebie mozliwości negocjacji kolejnego dealu z UFC. Z tych planów nic jednak nie wyszło. Nelson przegrał ze Stipe Miociciem. No i wraz z menedżerem Mike'em Koganem musieli zmodyfikować swoje podejście do tematu nowego kontraktu.

Który ostatecznie został teraz podpisany. I to na kilka kolejnych występów. Tak więc amerykański wojownik, wyrózniający się w świecie MMA dość nietypową, jak na zawodowca, sylwetką pozostaje w organizacji, do której dołączył w 2009 roku.

Cormier, rywal Nelsona, trafił do UFC z nieistniejącej już Strikeforce i w kwietniu tego roku, w debiucie, pokonał Franka Mira. Pochodzący z San Jose dwukrotny olimpijczyk i sześciokrotny mistrz kraju w zapasach jest jednym z najbardziej utalentowanych fighterów, jacy znaleźli sie w ostatnim czasie w UFC. I przy okazji jednym z najbardziej rozpoznawalnych zawodników MMA w USA. Dlatego od dłuższego już czasu spekuluje się, że Cormier niebawem zmieni wagę, zejdzie do kategotii do 205 funtów i zawalczy z Jonem Jonesem o jego pas.

Dla kolegi Caina Velasqueza z American Kickboxing Academy walka na UFC 166 to idealne rozwiązanie, o które zabiegał. Tak się bowiem składa, że impreza odbędzie sie bardzo blisko Lafafette, gdzie mieszka.

Jestem gotowy do walki i nie mogę sie jej doczekać. Tym bardziej, że Houston jest trzy i pół godziny drogi stąd. To znakomite rozwiązanie - napisał na Twitterze Cormier.

TUTAJ rozpiska UFC 166.

WOJ/MMAjunkie.com

Opublikowano: 2013-07-23

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również