Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 169. Alistair Overeem schudł przed walką z Frankiem Mirem

ufc-169-alistair-overeem-schudl-przed-walka-z-frankiem-mirem

Alistair Overeem (na zdjęciu z reporterem Samurai Life Danielem Fletcherem, zrobionym w styczniu w Tajlandii) ciężko pracował nad zrzuceniem wagi przed walką z Frankiem Mirem, którą zobaczymy na najbliższej UFC 169. Wszystko po to, aby zyskać większą szybkość i lepszą wydolność.

Overeem (36-13 MMA, 1-2 UFC) po dwóch kolejnych porażkach, z Antonio Silvą i Travisem Browne'em, starał się zgubić masę, gdyż jak dotąd był jednym z najcięższych reprezentantów najbardziej prestiżowej kategorii wagowej w UFC. "Reem", którego ciężar oscylował w granicach 120 kg, waży teraz ponoć o 10 kg mniej. I liczy, że nie zabraknie mu pary podczas najbliższej walki z Mirem (16-8 MMA, 14-8 UFC ).

Rzeczywiście, jestem lżejszy – przyznał w rozmowie z portalem MMAjunkie.com Overeem. - Chciałem mieć lepszą wydolność, więc oczywiście musiałem stracić kilka kilogramów.

Overeem, który wiele czasu przed najbliższą galą poświęcił na treningi cardio, odczuwa szczególną presję przed zbliżającą się walką. Prezydent UFC Dana White stwierdził, że porażka z Mirem może oznaczać dla Overeema koniec kariery w UFC.

Holender miał więc dodatkową motywację, by przyłożyć się do przygotowań. I w związku z tym opuścił swój team Blackzilians, by budować formę na obozie w Tajlandii. 

Teraz tłumaczy, że nie oznacza to ostatecznego rozstania z zespołem. Holender wyjaśnia, że bardzo chciał na jakiś czas zmienić otoczenie i dopasować warunki przygotowań do swoich potrzeb treningowych.

Overeema, który nie wygrał walki od grudnia 2011 roku i ma na koncie dwie porażki z rzędu, czeka jednak bardzo trudne zadanie. Z obozu Mira napływają bowiem wieści o wielkiej formie, osiągniętej przez byłego mistrza UFC w kategorii ciężkiej. Dodatkowo Mir, po raz trzeci w historii, dostał oficjalną zgodę na stosowanie przed bojem z holenderskim wojownikiem kuracji testosteronowej.

Przypomnijmy, że delikatne sprawy dopingowe wywarły bardzo mocne piętno na karierze Overeema, który z powodu testosteronowej wpadki nie mógł ostatcznie walczyć o mistrzostwo wagi cięzkiej UFC. A po powrocie z zawieszenia za stosowanie niedozwolonych środków dopingujących nie odzyskał - jak na razie - dobrej dyspozycji.

Zanim w organizmie Holendra wykryto w 2012 roku podwyższony poziom testosteronu, wielokrotnie tłumaczył ona że swoją efektowną sylwetkę rozbudował i wyrzeźbił dzięki znakomitej diecie, w której bardzo ważną rolę odgrywały potrawy z koniny.

WOJ/MMAjunkie.com

Opublikowano: 2014-01-30

Komentarze

av

o pasie mistrza może zapomnieć, jeśli w końcu zakontraktują Bezalaka to będzie rządził w ciężkiej przez lata.

av

teraz wygra a potem pas mistrza.

av

No w sumie to myśle ze ten rok będzie Aliego. Warr

av

@Troll internetowy:
Overeem bez koksu jest nikim!

av

Szkoda chłopa bo technicznie to bardzo dobry zawodnik gdyby nie kondycja pewnie wygrałby te dwie ostatnie walki.

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również