Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 173. Walka wieczoru potwierdzona, wraca Dos Santos. Nowy plakat

ufc-173-walka-wieczoru-potwierdzona-wraca-dos-santos-nowy-plakat

Wszystko jest już oficjalnie potwierdzone, UFC "wypuściła" też nowy, oficjalny plakat gali. I tak Renan Barao (32-1 MMA, 7-0 UFC) zmierzy się z T.J. Dillashawem (9-2 MMA, 5-2 UFC) w walce wieczoru UFC 173, która 24 maja 2014 odbędzie się w Las Vegas.

Wcześniej najważniejszym pojedynkiem gali w MGM Grand Garden Arena miał być bój mistrza wagi średniej Chrisa Weidmana z Lyoto Machidą, jednak z powodu kontuzji Amerykanina potyczka ta została przełożona na UFC 175, zaplanowaną na 5 lipca 2014.

Barao będzie więc w Las Vegas po raz drugi w historii boronił tytułu. Bedąc tymczasowym czempionem, po tym jak Dominick Cruz po raz kolejny nie mógł z nim walczyć z powodu niekończących się urazów, Barao został mianowany właściwym mistrzem i jako posiadacz najważniejszego pasa znokautował na UFC 169 klubowego kolegę Dillashawa, Urijaha Fabera.

Wspomniany Dillashaw walczył po raz ostatni w styczniu tego roku, na UFC Fight Night 35, z Mike'em Eastonem, i wygrał jednogłośną decyzją sędziów. Jak na razie w największej organizacji MMA na świecie zaliczył pięć zwycięstw i dwie porażki: z Johnem Dodsonem oraz Raphaelem Assuncao.

Oprócz tego boju w Las Vegas zobaczymy także pojedynek powracającego do klatki byłego mistrza wagi ciężkiej Juniora Dos Santosa (16-3 MMA, 10-2 UFC) ze Stipe Miociciem (11-1 MMA, 5-1 UFC).

Brazylijczyk, po kolejnych porażkach z Cainem Velasquzem, był przymierzany przez największą organizację MMA na świecie do "zaległej" potyczki z Alistairem Overeemem, jednak Holender odrzucił dwie oferty zmierzenia się z "Cigano".

Sam Dos Santos opowiadał potem, że on i tak woli bić się z mającym chorwackie korzenie wojownikiem, który ostatnio pokonał Roy'a Nelsona i Gabriela Gonzagę, a jedyną porażkę w karierze zaliczył w grudniu 2012, w walce ze Stefanem Struve.

No to się ostatecznie będzie z nim bił.

WOJ

Opublikowano: 2014-04-07

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również