Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 175. Struve, po kłopotach z sercem, wraca na walkę z Mitrione

ufc-175-struve-po-klopotach-z-sercem-wraca-na-walke-z-mitrione

Stefan Struve (25-6 MMA, 9-4 UFC) zmierzy się z Mattem Mitrione (7-3 MMA, 7-3 UFC) na UFC 175, 5 lipca 2014 w Las Vegas. Dla młodego Holendra będzie to powrót do Oktagonu po półtorarcznej przerwie i porażce z Markiem Huntem.

Holenderski wojownik miał po tej walce złamana szczęka, jednak nie to było dla niego najgorsze. U Struve wykryto niedomykalność zastawki aortalnej.

Jak możemy przeczytać w Wikipedii:

Jest to wada serca polegająca na nieprawidłowym zamykaniu się płatków zastawki aortalnej, które powoduje wsteczny przepływ krwi z aorty do lewej komory. Niedomykalność zastawki aorty powoduje cofanie się krwi z tętnicy głównej do lewej komory podczas rozkurczu serca i przeciążenie objętościowe lewej komory. Dochodzi do poszerzenia lewej komory, a potem do przerostu mięśnia lewej komory. Ciśnienie rozkurczowe w aorcie spada, rośnie w lewej komorze. Nadmierne obciążenie, względne niedokrwienie spowodowane przerostem i niskim ciśnieniem rozkurczowym powodują uszkodzenie lewej komory i pogłębiają niewydolność serca.

Dodatkowo wykryto, że u Struve zastawka aorty składa się nie z trzech - jak to najczęściej bywa - a z dwóch tzw. płatków półksiężycowatych.

Te wszystkie, mocno naukowe wytłumaczenia, prowadziły do jednego: Struve ma poważną wadę serca. Jego kariera zaisłą na włosku, wstepnie zapowiadano że może już nigdy nie wrócić do sportu.

Struve zapowiadał jednak comeback do klatki, a jego menedżer Lex McMahon napisał zaraz po tym, jak wykrytu u niego chorobę serca:

Stefan w pełni rozumie powagę sytuacji i wystawioną diagnozę, jednak jest optymistą. Liczy, że wszytko ułoży się po jego myśli, dlatego planuje wieść długie, zdrowe, aktywne i szczęśliwe życie. Zamierza również powrócić do Oktagonu i zostać mistrzem wagi ciężkiej UFC.

No to witamy ponownie i czekamy na spełnienie obietnicy.

JAM

Opublikowano: 2014-05-08

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również