Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 178. Walka Jones vs. Gustafsson 2 ostatecznie w Las Vegas

ufc-178-walka-jones-vs-gustafsson-2-ostatecznie-w-las-vegas

Kolejnym rywalem Jona Jonesa (20-1 MMA, 14-1 UFC) w ósmej obronie tytułu mistrzowskiego będzie Alexander Gustafsson (16-2 MMA, 8-2 UFC) - to wiadomość, która została ogłoszona już na początku czerwca tego roku. Wtedy jednak zapowiadano, że do drugiej walki obu panów dojdzie w Toronto, na UFC 178, 27 września 2014.

Teraz informacja została przez szefów Ultimate Fighting Championship lekko zmodyfikowana. Jonesa i Gustafssona rzeczywiście zobaczymy na UFC 178, 27 września 2014, jednak nie w Kanadzie, a w Las Vegas.

Przypomijmy: w kwietniu tego roku, po UFC 172 i po zwycięstwie Jonesa nad Gloverem Teixeirą, Dana White zapowiedział, że kolejnym rywalem Amerykanina będzie Gustafsson. Szef UFC dodał także, że chciałby aby rewanżowa walka obu panów odbyła się na jednym ze szwedzkich stadionów.

Szef UFC  zapewnił wtedy także, iż nie może doczekać się już tego pojedynku i liczy, że w Szwecji będzie mogło zobaczyć go na żywo nawet 50-60 tys. widzów.

Potem jednak wszystko się zmieniło. White wyjawił, że Jones woli bić się z Cormierem niż z Gustafsson, Cormier sugerował że amerykański mistrz wcale nie ma takiego planu, a sam Jones utrzymywał że zrobi co zechce, bo to jego kariera. I gdy temperatura osiągnęła stan wrzenia potwierdzono ostatecznie, że "Bones" podpisał kontrakt na pojedynek ze Szwedem.

"The Mauler", po porażce z "Bonesem" na UFC 165, kiedy to sprawił masę problemów  mistrzowi, wygrał potem w Londynie z Jimim Manuwą i dzięki temu zapewnił sobie prawo stoczenia kolejnej potyczki z czempionem.

Jones, który na UFC 172 wygrał bezdyskusyjnie z Gloverem Teixeirą, podkreśla że jego drugi pojedynek z Gustafssonem to będzie wielkie wydarzenie, które jest dla niego motywacją, by jednak pozostać w kategorii półciężkiej i nie przenosić się do wagi ciężkiej.

WOJ

Opublikowano: 2014-07-05

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również