Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 181. Weidman kontuzjowany, Hendricks vs. Lawler 2 walką wieczoru

ufc-181-weidman-kontuzjowany-hendricks-vs-lawler-2-walka-wieczoru

Mistrz wagi średniej UFC Chris Weidman (11-0 MMA, 7-0 UFC) nie zmierzy się w obronie tytułu z Vitorem Belfortem (24-10 MMA, 13-6 UFC). Do pojedynku obu tych wojowników miało dojść na UFC 181, 6 grudnia 2014 w Las Vegas.

Dla Weidmana miała to być druga obrona tytułu po tym, jak na UFC 168 drugi raz z rzędu pokonał Andersona Silvę, któremu wcześniej odebrał mistrzowski pas.

Niestety, Amerykanin złamał rękę podczas treningu i jego bój z Belfortem został odłożony na bliżej nieokreśloną przyszłość. Wstępnie mówi się, że obaj panpwie mogliby zmierzyć się w lutym 2015, jednak wszystko zależy od tego, jak szybko będzie dochodził do pełnej sprawności Chris Weidman.

Zamiast tego pojedynku walką wieczoru grudniowej imprezy wybrano bój w kategorii półśredniej w którym mistrz Johny Hendricks (16-2 MMA, 11-2 UFC) skrzyżuje rękawice z Robbie Lawlerem (24-10 MMA, 9-4 UFC).

Hendricks i Lawler walczyli juz raz o mistrzowskie trofeum po tym, jak swego tytuł zrzekł sie Georges St-Pierre.

Wtedy po bardzo dobrym, ale i bardzo trudnym dla siebie pojedynku, 31-letni teprezentant Team Takedown pokonał jednogłośnie na punkty Lawlera dzięki czemu został nowym mistrzem UFC w kategorii półśredniej.

„Bigg Rigg”, któremu wcześniej nie udało się odebrać pasa Georgesowi St-Pierre'owi, podczas pierwszej konfrontacji z 32-letnim zawodnikiem American Top Team bardzo zmotywowany i czując wielki głód sukcesu, od pierwszych sekund ruszył na rywala. Bił często i celnie, również jego low-kicki i midlde-kicki dochodziły celu.

Po 10 minutach wydawało się, że kandydat do zdobycia zwakowanego przez GSP tytułu jest już tylko jeden. Jak zwykle w podobnych przypadkach okazało się, że jest to jak najbardziej błędne mniemanie. W trzecim starciu Lawler znalazł drogę do podbródka rywala, a temu "zmiękły nogi". Lawlerowi nie udało się ostatecznie wykorzystać znakomitej sytuacji do znokautowania przeciwnika, jednak i to, i kolejne starcie, wygrał zdecydowanie.

O wszystkim miała więc ostatecznie zadecydować piąta runda. I zadecydowała. Hendricks, świadom tego że zwycięstwo zaczyna wymykać mu się z rąk, znów zaczął bić się jak w pierwszej fazie boju. I to dało mu ostateczny triumf w walce wieczoru UFC 171, a także mistrzowski pas.

Teraz przyszedł czas na rewanż.

WOJ

Opublikowano: 2014-09-23

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również