Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


UFC 182: Jones vs Cormier - Wyniki i relacja na żywo

ufc-182-jones-vs-cormier-wyniki-i-relacja-na-zywo

Jon Jones vs Daniel Cormier
Aktualny mistrz dosyć pewnie pokonał na punkty Daniela Cormiera. W pierwszej rundzie Jones w swoim stylu utrzymywał dystans, wykorzystując przewagę zasięgu. Jonesowi udało się też obalić rywala. Pierwszy raz w karierze Cormier został obalony. W kolejnej rundzie oglądaliśmy dużo brudnego boksu w klinczu, w którym pretendent dosyć często trafiał podbródkowymi aktualnego mistrza. Ta runda należała do Cormiera, jednak kolejne odsłony pojedynku to coraz większa przewaga Jona Jonesa. Mistrz dociskał przeciwnika do siatki, rażąc go kolanami i łokciami z klinczu. Obraz pojedynku nie zmienił się do końca. Po walce sędziowie ogłosili jednomyślnie zwycięstwo Jonesa, który tym samym obronił pas UFC w wadze półciężkiej.

Donald Cerrone vs Myles Jury
Cerrone zanotował kolejne znakomite zwycięstwo. "Kowboj" pokazał się w tym pojedynku ze znakomitej strony. W pierwszych sekundach walki Jury obalił Donalda, ale ten szybko odzyskał kontrolę w parterze i zapiął omoplatę. Cerrone długo walczył, żeby dopiąć technikę, jednak ta sztuka mu się nie udała i Jury się wyrwał, ale tylko na chwilę. Po kilku sekundach, Cerrone zdobył plecy rywala i próbował go poddać, jednak Myles dobrze się bronił i dotrwał go syreny kończącej rundę. W drugiej i trzeciej rundzie, walka toczyła się już w stójce i tam przewagę także miał "Kowboj", który raził przeciwnika kopnięciami. Po dominacji w 3 rundach, sędziowie jednogłośnie ogłosili zwycięstwo Donalda Cerrone, dla którego było to już 6 zwycięstwo z rzędu. Dla Mylesa Jury'ego, była to pierwsza porażka w zawodowej karierze.

Brad Tavares vs Nate Marquardt
Po niezbyt ciekawym pojedynku, jednogłośnie na punkty zwyciężył Brad Tavares. Brad w stójce był aktywniejszy. Więcej kopał, celniej i częściej trafiał oraz bronił próby obaleń Marquardta.

Kyoji Horiguchi vs Louis Gaudinot
Horiguchi bez większych problemów poradził sobie z Louisem Gaudinotem, który nie radził sobie z szybkością swojego przeciwnika. Bardzo lekko poruszający się na nogach Horiguchi, dynamicznie kontrował większość akcji Gaudinota. Po trzech rundach zdecydowanym zwycięzcą został Kyoji Horiguchi.

Hector Lombard vs Josh Burkman
Burkman bardzo dobrze rozpoczął pojedynek, walczył na wstecznym i raził kopnięciami cały czas nacierającego Lombarda, który nie mógł dobrać się do rywala. Jednak z minuty na minutę Lombard zyskiwał przewagę. Hector zaganiał rywala pod siatkę i tam bił kombinacjami boskerskimi. Lombard kilka razy był nawet bliski skończenia walki przed czasem, ale mocna szczęka Burkmana pozwoliła mu dotrwać do końca pojedynku. Po syrenie kończącej, sędziowie jednomyślnie ogłosili zwycięstwo Hectora Lombarda.

Danny Castillo vs Paul Felder
Z fantastycznej strony pokazał się Paul Felder, który zdominował Danny'ego Castillo. Felder był zdecydowanie bardziej wszechstronnym kickbokserem od swojego przeciwnika. Trafiał kombinacjami, bezradnego momentami Castillo, który próbował przenosić walkę do parteru, lecz wszystkie jego próby Felder bez problemów bronił. W drugiej rundzie Paul Felder trafił pięścią po obrocie, prosto w szczękę Castillo. Danny padł na deski, a sędzia natychmiast przerwał pojedynek.

Cody Garbrandt vs Marcus Brimage
Garbrandt udanie zadebiutował w UFC. Cody przez całą walkę walczył z kontry, co zresztą dobrze mu wychodziło. Pod koniec 3 rundy Garbrandt trafił prawym sierpowym, który powalił Brimage'a na deski. Marcusowi udało się wstać, lecz tylko na chwilę, Cody zasypał ciosami mocno chwiejącego się rywala i kolejny raz posłał go na deski.

Shawn Jordan vs Jared Cannonier
Już w pierwszej rundzie zakończyła się walka Shawna Jordana i Jareda Cannoniera. Po chwili wymian ciosów w stójce, Jordan trafił, krótkim prawym sierpowym, prosto w ucho Cannoniera. Cios powalił Jareda na deski, a Shawn nie zmarnował okazji i dobił rywala w parterze.

Evan Dunham vs Rodrigo Damm
Dunham bardzo pewnie wygrał z Rodrigo Dammem. Przez 3 rundy był wyraźnie lepszy w stójce. Trafiał ładnymi kombinacjami, momentami bezradnego Damma, który niewiele zrobił, żeby wygrać ten pojedynek. Sędziowie jednomyślnie, wszystkie rundy dali Dunhamowi.

Omari Akhmedov vs Mats Nillson
Pierwsza runda zdecydowanie należała do Akhmedova, był nawet blisko skończenia walki przed czasem. Będąc na górze zasypał Szweda ciosami, jednak ten przetrwał trudne chwile. W drugiej rundzie Omari, obalał swojego przeciwnika, konsekwetnie punktując. W trzeciej rundzie do głosu doszedł Nillson, który pewnie wygrał 3 rundę z mocno zmęczonym już Dagestańczykiem. W końcówce walki Szwed zapiął gilotynę, jednak syrena kończąca walkę uratowała Akhmedova, który ostatecznie wygrał 2 z 3 rund.

Alexis Dufresne vs Marion Reneau
Jednostronny pojedynek. Marion Reneau absolutnie kontrolowała walkę w stójce. Reneau rozbijała konsekwentnie przez 3 rundy bezradną Alexis Dufresne i wygrała bardzo wysoko na punkty.

Walka wieczoru.

 • O mistrzostwo wagi półciężkiej (205 lbs.): Jon Jones pok. Daniela Cormiera przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 49-46)

Karta główna.

 • 155 lbs.: Donald Cerrone pok. Mylesa Jury'ego przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 30-27)
 • 185 lbs.:Brad Tavares pok. Nate'a Marquardta przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 30-27)
 • 125 lbs.:Kyoji Horiguchi pok. Louis'a Gaudinota przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 30-27, 29-28)
 • 170 lbs.:Hector Lombard pok. Josha Burkmana przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 30-27, 29-28)

Pozostałe.

 • 155 lbs.: Paul Felder pok. Danny'ego Castillo przez KO (backfist), 2 runda (2:09)
 • 135 lbs.:Cody Garbrandtpok. Marcusa Brimage'a przez TKO (prawy sierpowy), 3 runda (4:50)
 • 265 lbs.:Shawn Jordan pok. Jareda Cannoniera przez TKO (prawy sierpowy i ciosy w parterze), 1 runda (3:57)
 • 155 lbs.:Evan Dunham pok. Rodrigo Damma przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 30-27)
 • 170 lbs.:Omari Akhmedov pok. Matsa Nilssona przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 29-28)
 • 138 lbs. (catchweight):Marion Reneau pok. Alexis Dufresne przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 30-26, 30-25)

Opublikowano: 2015-01-04

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również